240 tys. zł dla Pobieraczek.pl
Przez Maaciek Dnia 28 Lut, 2012 O 03:17 PM | Kategorie INTERNET, NOWOŚCI, POLECANE | Z 0 Komentarzami

SOKiK podtrzymał karę pieniężną nałożoną w marcu 2010 roku przez UOKiK. O co chodzi?

Pobieraczek wprowadzał wszystkich konsumentów w wielki błąd, oferował on 10 dniowy bezpłatny okres pobierania filmów, gier, programów i muzyki. Niestety rzeczywistość była inna. Po „darmowej” rejestracji użytkownicy otrzymywali wezwanie do zapłaty za cały okres obowiązywania umowy – z góry. 17 dni po zawarciu umowy Eller Service zaczął naliczać odsetki za zwłokę z płatnościami.

Sprawa rozpoczęła się po licznych skargach ze strony osób, które nabrały się na bardzo zachęcające hasło marketingowe – 10 dni pobierania za darmo. Przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zostało ustalone, że korzystanie z serwisu było naliczane już od pierwszych dni po rejestracji w serwisie. Niektóre umowy zostawały podpisywane nawet na okres 365 dni.

Z dniem wczorajszym Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził orzeczenie UOKiK.

Na tym problemy Pobieraczka się nie kończą, od pewnego czasu UOKiK prowadzi następne postępowanie przeciwko niemu. Mowa tu, o sugerowaniu przez serwis, że użytkownik rejestrujący się w serwisie podaje fałszywe dane osobowe w formularzu rejestracyjnym. Serwis grozi użytkownikom, że zostaną obciążeni kosztami windykacji.

UOKiK informuje, iż wyrok SOKiK automatycznie nie rozwiązuje problemów konsumentów, którzy zawarli umowy z tym portalem.