ACER S5 niezwykle cienki ultrabook
Przez michalinio22 Dnia 19 Cze, 2012 O 11:58 AM | Kategorie MOBILNE, NOWOŚCI | Z 1 komentarzem

Acer America ogłosiła, że Acer Aspire S5 najcieńszy ultrabook na świecie jest już dostępny w USA.

Ultrabook mierzy zaledwie 13 mm grubości w najcieńszym miejscu i waży niecałe 1,4 kg(w zależności od konfiguracji). Pokrywa i cała obudowa wykonana jest ze stopu magnezowo-aluminiowego co zapewnia smukły i solidny wygląd.  Szczotkowany metal nadaje charakteru i elegancji temu ,,cieniasowi”. Wszystkie rogi są gładkie i płynnie przechodzą w kolejne boki laptopa dzięki temu naprawdę można określić ten sprzęt pięknym.

Aspire S5  jest pierwszym modelem firmy Acer z e ukrytym panelem portów poniżej zawiasów ekranu. Taki sposób rozmieszczenie wejść i złącz jest dostosowany do konstrukcji której projekt wymusza smukłość i opływowy kształt.W razie potrzeby dostępu do portów poprzez naciśnięcie klawisza MagicFli panel się otwiera i odsłania : jedno złącze HDMI, USB 3.0 oraz 20 Gbps Thunderbolt.

Pomimo małego obszaru do którego można by zamontować wydajne podzespoły projektantom Acer udało się w tym modelu w tak cienkiej obudowie zintegrować:  trzecią generacje procesorów Intel Core i7-35i7U, 256 gigabajtowy dysk SSD ze zwiększoną odpornością na wstrząsy oraz technologię Thunderbolt.

Długa żywotność baterii zapewniona jest przez PowerSmart, technologie która zapewnia do trzech razy dłuższe życie baterii względem tradycyjnych akumulatorów (1000 do 300 cyklów ładowania w standardowych modelach). Akumulatory te również utrzymują 80 procent pojemności po tysiącu cyklach ładowania, co oznacza, że degradacja baterii będzie postępować w wolniejszym tempie i zmniejsza to częstotliwość wymiany akumulatora. Ciekawostką jest funkcja Acer Hybrid która zapewnia 15 dni czuwania, lub do 6,5 godziny ciągłej pracy.

13,3-calowy panoramiczny wyświetlacz podświetlany diodami LED (1366 x 768) wyświetla żywe kolory dzięki czemu przeglądanie sieci Web lub oglądanie filmów w technologii HD jest przyjemnością. Ponadto Acer S5 Ultrabook może być podłączony do zewnętrznego monitora, projektora lub odbiornika HDTV za pomocą portu HDMI.

Kamera internetowa zamontowana w ramce ekranu o rozdzielczości 1,3 megapiksela zapewnia wysoką jakość obrazu przy 24 klatkach na sekundę. Użytkownicy mogą również robić zdjęcia w jakości HD zapisać i później szybko udostępnić na portalach społecznościowych.

Innymi ciekawymi dodatkami są:

  • funkcja Dolby Home Theater v4 która zapewnia żywy dźwięk w filmach lub muzyce
  • AcerCloud – ta funkcja umożliwia klientom S5 zdalny dostęp do danych znajdujących się na ich Ultrabooku poprzez ich smartfon z Andoridem.Nie tylko mogą uzyskać dostęp do danych, ale mogą również  je pobrać i przesłać do innych komputerów i urządzeń z systemem Android w dowolnym miejscu, nawet jeśli S5 jest w trybie uśpienia/hibernacji. Dopóki Aspire S5 jest w trybie uśpienia, zawsze można budzić go przez Wi-Fi, dzięki czemu za pośrednictwem urządzenia mobilnego mamy możliwość pobrania zawartości z sieci.

Nowe Ultrabooki z serii Aspire S3 będą dostępne na początku tygodnia u wiodących sprzedawców detalicznych w USA ceny zaczynają się od 648 dolarów i kończą się na do 999,99 dolarach.

Klienci, którzy chcą kupić Acer Ultrabook z preinstalowanym Windows 7 Home Basic, Home Premium, Professional lub Ultimate będą mogli zakupić system Windows 8 Pro już za 14,99 dolarów (US) ERP. Oferta jest ważna od 2 czerwca 2012 do 31 stycznia 2013 roku. Szczegółowe informacje na stronie windowsupgradeoffer.com.

 

Źródło: techpowerup.com, acer.pl