Air3GII – bezprzewodowy router 11n 150Mbps
Przez Admin Dnia 8 Wrz, 2011 O 10:16 AM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI | Z 1 komentarzem

Air3GII to bezprzewodowy router obsługujący zewnętrzne modemy 3G/3.5G/4G dzięki wbudowanemu portowi USB.  Router posiada takie funkcje jak NAT, firewall czy serwer DHCP. Zarządzanie tym urządzeniem jest niezwykle proste dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika – wszelkie ustawienia routera dostępne są z poziomu przeglądarki. Router można również łatwo skonfigurować dzięki specjalnie przygotowanemu instalatorowi. Urządzenie potrafi filtrować pakiety, posiada rozbudowaną obsługę dostępu oraz firewall SPI. Air3GII pozwala na szereg różnorodnych połączeń do naszego dostawcy Internetu, z ważniejszych należy wyszczególnić m.in. statyczne IP, dynamiczne IP (klient DHCP), PPTP, L2TP, PPPoE oraz 3G. Router również współpracuje ze standardami sieci bezprzewodowej IEEE 802.11b/g/n.

Wsparcie WAN poprzez 3G

Air3GII posiada port USB dzięki któremu możemy dzielić się swoim łączem internetowym z innymi za pomocą zewnętrznego modemu 3G/3.5G/4G. Dodatkowo przez wbudowany port  WAN można dzielić się łączem z linii ADSL czy klasycznego modemu. Air3GII posiada niezwykłą funkcję wspierania WAN poprzez 3G – jeżeli połączenie internetowe nie powiedzie się z jednego źródła (WAN) router automatycznie łączy się poprzez drugie (3G), co pozwala użytkownikowi na komfortową pracę bez ingerencji w zmianę trybu połączenia. Funkcja ta jest niezwykle użyteczna podczas pracy w biurze czy rozrywki w domu, zabezpiecza ona połączenie tak, by móc komfortowo korzystać z zasobów Internetu.

 

Internet w środkach transportu

Air3GII to idealne urządzenie które jest odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie dostępu do Internetu w środkach transportu. Głównymi zaletami wyróżniającymi go na tle konkurencji jest znikomy pobór prądu plasujący się na poziomie 5V (opcjonalnie można dokupić adapter samochodowy CAR-100USB). Dołączając do tego bogatą funkcjonalność  urządzenia, Air3GII jest idealny do dostarczania połączenia Internetowego w takich środkach transportu jak autokary, pociągi czy samoloty.

 

Łatwa instalacja oraz intuicyjna konfiguracja

Aby móc korzystać z Internetu poprzez 3G/3.5G/4G wystarczy podłączyć modem poprzez port USB znajdujący się na urządzeniu. Air3GII został wyposażony w szereg sterowników popularnych firm produkujących modemy, dzięki czemu nie jest wymagana żadna instalacja sterowników – urządzenie obsługuje ponad 350 modeli modemów! Użytkownik ogranicza się tylko do wpięcia modemu w port USB . Karta SIM jest zabezpieczona hasłem? Air3GII pozwala na podanie hasła do karty na stronie konfiguracyjnej urządzenia, dzięki czemu możesz korzystać z zabezpieczonej karty i dzielić się Internetem ze wszystkimi. Router obsługuje modemy pracujące w technologiach HSPA+, EV-DO oraz obsługuje protokół TDSCDMA.

Internet z telefonu

Air3GII umożliwia podłączenie smartfona – funkcjonalność ta jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie posiadają modemu 3G/3.5G/4G a chcieliby się dzielić swoim łączem z innymi. Zasada działania jest równie prosta jak przy podłączaniu modemu, wystarczy podpiąć smartfon do routera przy pomocy kabla USB i już można się cieszyć bezprzewodowym Internetem poprzez WiFi w każdym urządzeniu, np. w notebooku, tablecie czy innym smartfonie. Takie rozwiązanie zmniejsza zużycie baterii w telefonie dzięki przejęciu funkcji obsługi urządzeń oraz połączeń na router. By móc zobaczyć pełną listę smartfonów obsługiwanych przez Air3GII, udaj się na naszą stronę www.airlive.com.

Podstawowe funkcje:

  • Współdziel bezprzewodowo swoje łącze z sieci 3G/3.5G/4G
  • Port WAN obsługujący sieci ADSL oraz klasyczne modemy
  • Wsparcie WAN przez 3G – komfort pracy i ciągły dostęp do Internetu
  • Współpracuje z modemami USB 3G/3.5G/4G obsługującymi sieci komórkowe w standardach HSxPA, HSPA+, EV-DO oraz TD-SCDMA
  • Obsługuje ponad 350 modeli modemów USB
  • Współpracuje ze smartfonami

Dodatkowe informacje:
Gwarancja: 2 lata
Sugerowana cena detaliczna: ok. 400 PLN brutto
Dystrybutorzy w Polsce: ABC Data S.A. tel.+48(022)5916429 : Action S.A. +48(012)2546909

  • Billung

    Router gites, choć mógłby być tańszy… Wtedy bym kupił od razu.