Aktualizacja map Google
Przez Jarek Jackowski Dnia 30 Wrz, 2012 O 01:50 PM | Kategorie INTERNET, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Google wykorzystuje potkniecie Apple z ich autorskimi mapami. Wyszukiwarkowy gigant stworzył kolejną gigantyczną aktualizację Google Maps. Tym razem dodał niezliczoną liczbę zdjęć lotniczych wysokiej jakości pokazujących najbardziej znane budowle na świecie. A to nie koniec udoskonaleń, które wprowadził nowy update. 

Wszystkie zdjęcia lotnicze wykonane są pod kątem 45 stopni i przedstawiają obiekty w 37 miastach Stanów Zjednoczonych i w 14 innych lokalizacjach. Dodatkowo Google oferuje zdjęcia satelitarne w jeszcze wyższej rozdzielczości dla 112 regionów, głównie w USA, Francji i Włoch. Aktualizacja objęła swoim zasięgiem również niektóre tereny Polski. 

Biorąc pod uwagę, że jeden z twórców okrytych złą sławą map Apple oficjalnie przeprosił za ich jakość i poprosił o korzystanie z map konkurencji, mapy Google stały się najlepszymi mapami internetowymi. Ciekawe, czy Apple będzie nadal próbowało podkopać pozycję giganta, i z jakimi skutkami będzie to czynić… Bo na razie nie idzie mu to najlepiej.