AMD FirePro W9000 czyżby prekursor Radeona 7990?
Przez michalinio22 Dnia 19 Cze, 2012 O 11:41 AM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Na AMD Fusion Developer Summit (AFDS) 2012, gospodarz przedstawił swój kolejny sztandarowy produkt dla profesjonalistów. 

Mowa tu o karcie graficznej FirePro W9000. Co sprawia, że​​ karta jest szczególnie interesująca?  Przede wszystkim jest to układ dual-GPU działający na dwóch rdzeniach Tahiti, tych samych chipów, które napędzają karty serii 79xx. FirePro W9000 jest to, profesjonalny wariant Radeona HD 7990 „New Zealand”, dwurdzeniowej karty graficznej, której premiera zalicza opóźnienia z przyczyn nieznanych. 

W W9000 zamontowano łącznie 6 GB pamięci GDDR5, wypełnianie pikselami dochodzi do 264.8 miliona/s oraz 4 TFLOPS-y mocy obliczeniowej w pojedynczej precyzji i 1 TFLOPS podwójnej precyzji. Chłodzenie karty zbudowane jest z dużego bloku chłodnicy radiatora oraz trzech wentylatorów 90 mm o ​​niskiej prędkości obrotowej, które owiewają całą konstrukcje. Niespodzianką tutaj jest to, że karta pobiera zasilanie z [tylko] dwóch 8-pinowych złącz zasilania PCIe (jest to prawdopodobne w przypadku użycia dwóch niskonapięciowych układów Tahiti). Faktem jest, że produkty FirePro są jedynie wariantami produktów Radeon z większą dbałością i jakością wykonania, oraz rozszerzonym zestawem funkcji do programowania.

Źródło: techpowerup.com