AMD Fusion także w tabletach
Przez Admin Dnia 1 Lut, 2011 O 04:51 PM | Kategorie HARDWARE, MOBILNE, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Producent procesorów, firma AMD zamierza zrobić kolejny krok i przystosować swoje procesory z grafiką także dla tabletów. Konieczne będą małe zmiany, lecz jak zapewnia producent, wydajność procesorów nie ulegnie zmiany.

Nowa platforma od AMD łączy w sobie procesor oraz grafikę. Obecnie trwają pracę nad wydaniem układu AMD Fusion który będzie obsługiwał popularne ostatnio tablety. Nowy chip nosi nazwę kodową APU C-50 i by móc pracować ptrzebuje tylko 5 W energii. W porównaniu z układem Trial od Intela jest to o 1,5 W mniej. TDP układu zostanie zmniejszone, lecz nie będzie to kolidowało z wydajnością procesora. Chip ma zostać stworzony w oparciu o dwa procesory z zegarem 1 GHz a o grafikę zadba układ Radeon HD6310.

By zmniejszyć zapotrzebowanie na energię, firma AMD chce zmniejszyć ilość portów USB oraz taktowanie pamięci operacyjnej w urządzeniach bazujących na chipie APU C-50. Takim urządzeniem jest zaprezentowany na targach CES 2011 tablet Acer Iconia.

Niewątpliwie, stworzenie własnego układu który będzie napędzał tablety oraz inne urządzenia mobilne może przynieść spore zyski z racji tej, iż każdy znany producent chce podbić rynek tabletów. Tablety bazujące na chipach AMD mogą okazać się bardzo wydajne co zainteresuję nie ludzi, ale także innych producentów urządzeń mobilnych

Źródło: KomputerŚwiat.pl