AMD Livebox maluch-PC tym razem od czerwonych
Przez michalinio22 Dnia 12 Cze, 2012 O 12:30 PM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

AMD zaprezentowało mały energooszczędny komputer stacjonarny, który można łatwo trzymać w jednej ręce. 

http://liliputing.wpengine.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2012/06/amd-livebox.jpg

Jeśli masz już dość trzymania AMD Livebox, można go po prostu podłączyć prosto do gniazdka. Służą do tego dwa styki wbudowane w obudowy do których podłącza się kabel.

AMD Livebox to prototyp, który może być konstrukcja referencyjna dla producentów PC. AMD produkuje ​​chipy, a nie komputery, więc prototyp Livebox’a pokazuje tylko jakiego rodzaju Mini-PC może być zbudowany na energooszczędnych procesorach AMD.

Livebox jest zasilany przez dwurdzeniowy procesor 1 GHz AMD C-60 z grafiką AMD Radeon HD 6200. C-60 jest w zasadzie na równi z procesorami Intel Atom. To chip x86, który może obsłużyć Windows 7 i inne systemy operacyjne, ale jest przeznaczony na rynek low-price wraz z niskim zużyciem energii, a nie wysokiej wydajności.

Z drugiej strony, grafiki Radeon HD są wystarczająco dobre, aby obsługiwać odtwarzanie wideo HD 1080p oraz niektóre gry 3D.

Mały komputer posiada 1GB pamięci, 64GB SSD, 2 porty USB 2.0, wyjście HDMI, RJ45, gniazdo kart pamięci, a nawet gniazdo SIM dla mobilnego dostępu szerokopasmowego. Obsługuje również Bluetooth.

Źródło: engadget.com, liliputing.com