AMD Ontario C-50, pogromca Atoma?
Przez Eryk Maliński Dnia 16 Sty, 2011 O 08:30 PM | Kategorie HARDWARE, MOBILNE, NOWOŚCI | Z 3 Komentarzami

Jak wiemy dziś układy dla netbooków nie nadają się zbytnio do grania, oglądania filmów w HD, czy też grafiki 3D oraz tworzenia muzyki. Nie dawno AMD wysłało do jednego z holenderskich serwisów komputerowych netbooka wyposażonego w układ AMD Ontario C-50. Czy wprowadzi na rynek nową wydajność dla urządzeń mobilnych? Podkreślam że testowany jest najsłabszy układ z trzech które wypuści AMD. Zobaczmy!

Testowany netbook to Toshiba NB 550D. Układ ten pracuje w częstotliwości 1GHz który jest połączeniem CPU oraz GPU. Układ graficzny to AMD Radeon HD 6250 obsługujący biblioteki DirectX11, oraz technologie UVD 3.0. Układ graficzny pracuje z częstotliwością 280 MHz. TDP owego układu to ok 8W.

Z testów wynika że układ AMD zdobył bardzo znaczącą przewagę na Atomem, szczególnie widać to w teście PCMark Vantage – Gaming Score, tu układ Ontario bije Atom`a o ok. 800pkt oraz test 3DMark06 gdzie przewaga Ontorio to 1600pkt! Jest to wiele jak na układ mobilny przeznaczony dla netbooków. Czy możemy się więc spodziewać nowych, lepszych układów dla naszych netbooków? Możliwe, ale poczekajmy na testy lepszych układów serii Zacate oraz Llano.

Koncern AMD dobrze rozpoczął rok i mamy nadzieję że podtrzymają ten stan.

Źródło: fudzilla.com

  • AI9

    Czekamy ,ciekawe czy się do czekamy ;]

  • http://www.pcjava.cba.pl matic902

    Ja tak to wole intela

  • Zbigniew

    Sprzęt wysokich lotów, jednak brakuję niestety usb 3.0 do pełni szczęścia.