Android 4.1 trafi na urządzenia z Atomem
Przez ciastoman Dnia 30 Lip, 2012 O 10:09 AM | Kategorie MOBILNE, NOWOŚCI, SOFTWARE | Z 0 Komentarzami

Choć od premiery najnowszej wersji systemu Android minęło nieco ponad miesiąć, to już śmiało możemy stwierdzić, że odniosła ogromny sukces. Ku Jelly Bean zwraca się także Intel, który ma zamiar prze-kompilować system na smartfony i tablety z procesorami Intel Atom x86.

Większość obecnie dostępnych smartfonów wyposażonych w procesory Intel korzystają z systemu Android 2.3 Gingerbread. Warto wspomnieć, że jego premiera miała miejsce 6 grudnia 2010 roku, czyli prawie dwa lata temu. Urządzenia te możemy znaleźć w ofercie Lava International oraz Orange. W Chinach dystrybucją mobilnych atomów trudni się Lenovo. Jeszcze w tym roku mają pojawić się pierwsze urządzenia od Motoroli.

„Ściśle współpracujemy z Google – naszym celem jest sprawienie, by nowe wersje Androida (w tym również Jelly Bean) działały na naszych energooszczędnych procesorach Atom” – możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu wydanym przez Intel

Z tej okazji, Google wspólnie z firmą Intel, ogłoszono konkurs, polegający na stworzeniu aplikacji współpracującej z systemem Android i procesorem Atom. Po więcej szczegółów zapraszam tutaj. Dla zwycięzcy czeka 29 tys. dolarów.

Źródo: www.networld.pl