Android coraz bardziej popularny – pół miliarda zielonych robotów
Przez Jarek Jackowski Dnia 13 Wrz, 2012 O 07:50 PM | Kategorie MOBILNE, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Aktywnych jest ponad pół miliarda telefonów z Androidem na pokładzie – to oficjalne dane przekazane internautom. Zapewne ujawnienie ich dzisiaj nie było przypadkowym zabiegiem – dokładnie przed sekundą opublikowałem zapowiedź nowego iPhone 5. Google chce zapewne przez to powiedzieć, że żadnych „jabłuszek” i „okienek” się nie boi, i że Android to najpopularniejszy mobilny system operacyjny. 

Pół miliarda to bardzo dobry wynik! A już zwłaszcza w porównaniu do konkurencji – iOS ma „tylko” 100 milionów aktywnych kont. Żeby jeszcze tylko publikacja tych świetnych wyników nie odbyła się z powodu zaprezentowania iPhone przez Apple i nie przypominała kłótnie parolatków o to kto ma lepszą zabawkę… Mniejsza o to – należy pogratulować tak dobrych wyników. 

Należy jednocześnie zaznaczyć, że premiera całej serii iUrządzeń (o czym plotkuje się już ładnych paru miesięcy) może sprawić, ze Google nie będzie miał zbyt dużych powodów do tego, by się chwalić wynikami. Choć zielony robocik może nas jeszcze zaskoczyć… Zwłaszcza ze kolejnym wersja Androida coraz bliżej do ideału.