Android Market z nowymi funkcjami
Przez Admin Dnia 12 maja, 2011 O 10:09 AM | Kategorie MOBILNE, NOWOŚCI, SOFTWARE | Z 0 Komentarzami

Rozwijający się w szybkim Android Market został udoskonalony o pięć nowych funkcji. Nowe funkcję pozwolą nam na jeszcze łatwiejsze odnalezienie interesujących nas aplikacji z pośród 200 tysięcy dostępnych.

 

Podczas konferencji Google I/O, gigant zaprezentował nowe możliwości swojego sklepu z aplikacjami dla Androida. Zmiany były konieczne dlatego, że Android Market wciąż się powiększa i coraz trudniej było znaleźć interesującą nas aplikację. W tym celu, do Android Market wprowadzono pięć nowych funkcji które pozwolą nam na jeszcze bardziej komfortowe zakupy.

Pierwszą nową funkcją jest wprowadzenie do sklepu całkiem nowych list z najchętniej pobieranymi aplikacjami. Uwzględniają one teraz kraj z którego pochodzimy. Dodano także listy najlepszych darmowych, płatnych oraz najlepiej zarabiających aplikacji. Druga wprowadza katalog najlepszych aplikacji oraz gier dostępnych w Android Market. Gry i aplikację zawarte w tym katalogu są wybierane przez załogę sklepu aplikacjami. Kolejna nie mniej ciekawą funkcją jest dodanie oznaczenia najlepszych deweloperów oraz ich aplikacją. Teraz przy nich będzie widnieć specjalna ikona co na pewno pomoże przy wyborze produktu. Dodano także nowy dział, w którym zostały umieszczone popularne aplikacje, czyli te które są najchętniej pobierane. Ostatnia funkcja jest mechanizm aplikacji powiązanych. Teraz będzie on opierał się na dwóch czynnikach: to, czy ktoś oglądał tę aplikację oprócz obecnej i to, czy ktoś instalował tę aplikację oprócz obecnej.

Nowe funkcje w znaczy sposób ułatwią wyszukiwanie aplikacji. Android Market chce dorównać App Store dlatego robi co może by stać się poważnym konkurentem. Tak czy inaczej, wszyscy posiadacze urządzeń z Androidem którzy korzystają z Android Market powinni się tylko cieszyć, w końcu zmiany wprowadzono dla nich.