Android – Najpopularniejszy, mobilny system operacyjny
Przez Admin Dnia 31 Sty, 2011 O 04:04 PM | Kategorie MOBILNE, NOWOŚCI, SOFTWARE | Z 0 Komentarzami

Jak donosi firma Canalys, system operacyjny Android obecnie jest najpopularniejszym i najlepiej sprzedającym się systemem działającym na urządzeniach mobilnych. Tym samym zrzucił Symbiana, który królował aż przez 10 lat.

Informację tą podała firma Canalys, z której wynika, ze aż 32,9 milionów smartfonów sprzedanych w ostatnim kwartale 2010 roku posiadało system Google Android. Dotychczas najlepiej sprzedającym się mobilnym OS-em był Symbian, lecz musiał on ustąpić miejsca lepszemu od siebie. Urządzeń z Symbianem w tym okresie sprzedano w liczbie 31 milionów sztuk. Ostatnie miejsce na podium zajął iPhone od Apple z wynikiem 16,2 mln sprzedanych egzemplarzy.

Firma analityczna podała również informacje o tym, że najpopularniejszymi telefonami z systemem Google Android jest Samsung, HTC oraz LG. Tego było się można spodziewać, Android jest bardzo dobrze oceniany przez jego posiadaczy. Aplikacji wciąż przybywa i już niedługo będzie dostępna jego trzecia wersja zwana jako Honeycomb. Jeżeli Nokia chce powrócić na fotel lidera musi przeprowadzić gruntowne zmiany w swoim systemie by znów zyskać uznanie tak jak to było dotychczas.