Anonymous ostrzega: 5 Listopada końcem Facebook'a
Przez Pingwin Dnia 11 Sie, 2011 O 04:38 PM | Kategorie INTERNET, NOWOŚCI | Z 7 Komentarzami

Grupa Anonymous odpowiedzialna za atak na playstation network, zapowiada że tym razem zaatakuje Facebooka. Hakerzy zarzucają portalowi niedbałość o prywatność użytkowników oraz sprzedawanie danych amerykańskiemu wywiadowi. Twórcy serwisu ewidentnie boją sie ataku ze strony najsilniejszej społeczności hakerskiej jaką jest Anonymous, gdyż gotowi są zapłacić 500$ za znalezienie luki w systemach zabezpieczających facebooka.

Oto tłumaczenie przesłania grupy skierowane do użytkowników Facebooka:

Chcemy zwrócić waszą uwagę, mając nadzieję, że usłyszycie ostrzeżenia, jak następują: Twoje medium komunikacji, tak bardzo przez was wszystkich uwielbiane, zostanie zniszczone. Jeśli jesteś hakiwistą lub po prostu facetem, który chce bronić wolności informacji, przyłącz się do sprawy, do zabicia Facebooka w imię waszej własnej prywatności. Facebook prowadzi sprzedaż informacji agencjom rządowym i udziela dostępu do zabezpieczonych danych, tak, aby można było szpiegować ludzi z całego świata. Niektóre z tych tak zwanych „whitehat infosec” firm („białokapeluszowych firm zdobywających informacje bezpieczeństwa”), pracują dla rządów autorytarnych, takich jak Egipt czy Syria. Wszystko, co robisz na Facebooku pozostaje w Facebooku, niezależnie od ustawień „prywatności”. I usunięcie twojego konta jest niemożliwe, nawet jeśli „usuniesz” konto, wszystkie twoje dane osobowe i informacje na twój temat pozostają w Facebooku i mogą być odzyskane w dowolnym czasie. Zmiana ustawień prywatności konta Facebook także jest złudzeniem. Facebook wie o tobie więcej niż twoja własna rodzina. Nie możesz się ukryć przed rzeczywistością, w której wy, ludzie z Internetu, żyją. Facebook jest przeciwieństwem sprawy Antisec. Nie jesteś bezpieczny, ani przed nimi, ani przed żadnym rządem. Pewnego dnia spojrzysz wstecz i uświadomisz sobie, że to, co zrobiliśmy, było właściwe. Przemyśl to, a my się w tym czasie przygotujemy. Przejdziemy do historii, 5 listopada 2011 roku.

Jesteśmy Anonymous. Jesteśmy Legionem. Nie przebaczamy. Nie zapominamy. Oczekujcie nas.

Czy w rocznicae spisku z przed czterech wieków mającego na celu spalenie parlamentu Wielkiej Brytani Hakerom uda sie dobrać do skóry Facebookowi?? Czas pokaże.

 • Grzechu

  Ciekawe czy dadzą radę. Szczerze mówiąc to mam nadzieje, że tak.

 • http://tnjkbow.pl Konrad, Custom

  Na Twitterze napisali, że to kłamstwo, że piątego listopada zniszczą Facebooka.

 • Pingback: "Operacja Facebook" to projekt kilku z Anonimowych | •• NewsKomp.pl - Portal komputerowy, nowości komputerowe, Windows 8,()

 • Mpiecki1

  Miejmy nadzieję, że do tego „obalenia facebooka” nie dojdzie, ponieważ już się z nim zaprzyjaźniłem ;]

 • Wilk

  „Twórcy serwisu ewidentnie boją sie ataku ze strony najsilniejszej społeczności hakerskiej jaką jest Anonymous, gdyż gotowi są zapłacić 500$ za znalezienie luki w systemach zabezpieczających facebooka.” – To jest błąd. Nie przestraszyli się Anonimowych, nagroda była już wcześniej 😉

 • Netuser95

  Kurde a może ten atak jest zlecony ze strony Google+ aby pozbyć się konkurentów.
  Ja sam mam gdzieś że moje dane są gdzieś w USA niech se będą. Ale żeby niszczyć Giganta internetu? Eh wątpię :)

 • kubus

  kurwa to nie orginalny film to jakas podropka