Anonymous walczy o wolność w internecie
Przez Shaqu Dnia 20 Sty, 2012 O 05:00 PM | Kategorie INTERNET, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Jedna z największych grup hakerskich na świecie, znani na całym świecie ze swoich ataków przeprowadzanych nie tylko na wielkie korporacje, ale także na rządy państw. Anonymous po raz kolejny wysłuchało próśb tysięcy, a może nawet milionów zwykłych ludzi i wypowiedziało „wojnę” z SOPA. Wczoraj grupa przeprowadziła ataki DDoS na departament sprawiedliwości, FBI, RIAA, MPAA i Universal Music. Wszystko zaczęło się od zamknięcia serwisu megaupload.com oraz jego twórców.

W megaupload.com było zarejestrowanych 150 milionów użytkowników ! 50 milionów odwiedzin dziennie ! Serwis miał generować 150 milionów dolarów zysku oraz narazić twórców programów, filmów, muzyki na straty w wysokości pół miliarda dolarów. Właśnie dlatego , takie organizacje jak SOPA i PIPA wnieśli oskarżenie do władz federalnych o zamknięcie serwisu. Tak się stało. Na ich polecenie władze nowozelandzkie (właśnie w Nowej Zelandii znajdowały się więszkość serwerów) aresztowały założyciela serwisu Kima Dotcoma oraz 7 innych współpracowników. Nie długo przed zamknięciem megaupload, na stronie znajdowało się oświadczenie o następującej treści:

„Zarzuty o naruszanie praw autorskich są w groteskowy sposób przesadzone. Większość ruchu generowanego przez Megaupload to legalne treści, więc raczej nic nam nie grozi. Jeżeli przemysł dostarczający płatne treści chce wykorzystać naszą popularność, z radością rozpoczniemy z nim dialog. Mamy kilka świetnych pomysłów. Prosimy, odezwijcie się do nas”.

 

A oto kilka komentarzy zamieszczonych na stronie Anonymous:

,,Congratulations Anonymous.
I don’t have much knowless about computer and your language, but I can help on the streets.
Finally the world find one way to fuck the capitalist sistem, and this way enlarge every day.”

,,You people are amazing! It’s sad that some groups want to take our freedom. Brazil supports Anonymous!”

,,No way!!!!! the internet will be shit, Anonymous, please save the internet We support you from Ecuador Anomymous!!!!!”

,,USA ? Democracy ? LOL !!!!!!!!!!! Belarus is more democratic country than USA.”