Apple bez Steve'a Jobsa
Przez Maaciek Dnia 26 Sie, 2011 O 03:49 PM | Kategorie INTERNET, NOWOŚCI | Z 2 Komentarzami

Jeden z najbardziej popularnych na świecie CEO, złożył rezygnację w trybie natychmiastowym. Co było tego przyczyną?

Motywem swojej rezygnacji, jaką przedstawił firmie Apple poprzez e-maila, była następująca:

Zawsze mówiłem, że jeśli przyjdzie dzień, gdy nie będę w stanie spełnić swoich obowiązków i oczekiwań jako dyrektor generalny Aplle’a, pierwszy poinformuję o tym zarząd. Niestety ten dzień nadszedł.

Najbardziej prawdopodobną przyczyną rezygnacji, wydają się być komplikacje po przebytym niedawno raku trzustki.

Przypomnijmy sobie, że Steve Jobs wrócił w marcu, aby przedstawić światu nowe urządzenie, jakim był iPad.
Apple przygotowywało się do niespodziewanej decyzji swojego CEO i z tego powodu, z wyprzedzeniem zawiesiło publiczny obrót akcjami.
Wycena akcji Aplle’a spadła o 5,3 procenta.

Na szczęście, człowiek, który postawił na nogi i wyprowadził na najwyższe półki sklepowe produkty firmy Apple nie kończy całkowitej kariery z marką. Agencja AFP, podała, że Steve pozostanie z nimi, jako szef rady nadzorczej.

Time Cook, został nowym CEO Apple. Jemu samemu przypadło już zarządzanie firmą podczas urlopu zdrowotnego Jobsa. Czas pokaże, jak sprawdza się nowy szef.

  • Anonim

    Stive Jobs to autorytet dla niektórych ludzi, między innymi dla mnie. On mnie najbardziej zainspirował, bo umiał podejmować trudne decyzje w trudnych sprawach. Szkoda, że już go nie ma w Apple -.-

  • None

    oj ogólnie chyba wszyscy przesadzacie albo za bardzo nie śledzicie co się dzieje do okola was. Po Pierwsze to Wozniak zbudował pierwszy produkt macintosh i kierował rozwojem technicznym na początku firmy. Po za tym sam steve powiedział ze dobrzy ludzie w swoim fachu tworzą, wspaniali w swoim fachu … kradną. Bron boże nie chce kogoś zasięgów poniżać, bo jest pan Jobs wspaniałym szefem firmy. Ale nie bądźmy w błędzie ze on jakiś produkt zaprojektował czy napisał choćby jedna linijkę kodu które operują jaki kol wiek produkt firmy Apple. Te produkty tworzy i buduje armia techników (100000+)w Kalifornii i pracowników fizycznych w Azji (2000000+). O których nikt nic nie wspomina…….hhhmmm pyzatym polecam poczytać o tym jak Steve Jobs wykańcza swoich pracowników bezlitośnie…..wspaniała lektura.