Apple oddaje hołd Steve’owi Jobs’owi w rocznice jego śmierci
Przez Jarek Jackowski Dnia 5 Paź, 2012 O 08:01 PM | Kategorie NOWOŚCI, TECH | Z 0 Komentarzami

Steve Jobs zmarł 5 października ubiegłego roku na raka trzustki. Był jednym z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w świecie elektroniki. Jego śmierć była wstrząsem, podobnie jak poprzedzające nią odejście z własnej firmy, Apple. Można mieć zastrzeżenia to iPhone’ów i Mac’ów, nie podlega jednak dyskusji wielkość tego człowieka. Mimo iż czasem potrafił denerwować i jego przeszłość nie była jasna i klarowna (był uzależniony od LSD).

Dziś mija dokładnie rok od śmierci wielkiego guru technologii. Obecny dyrektor generalny Apple, Tim Cook (wybrany przez Jobs’a do pełnienia tej funkcji) oddał cześć zmarłemu koledze. Rok temu ludzie masowo tworzyli kopce z nadgryzionych jabłek i kwiatów, dziś doświadczyliśmy tylko małego przemodelowania strony głównej Apple. I Filmiku prezentującego największe dokonania Steve’a Jobs’a. Po angielsku, zapraszam do obejrzenia. Warto poznać jak dzięki niemu rozwinęła się branża. Na pewno dzięki jego osobie dużo się zmieniło. Sami oceńcie, czy na lepsze. 

Na koniec mała ciekawostka – pierwotnie logo Apple miało kształt nadgryzionego jabłka posiadającego wszystkie kolory tęczy. Krążą domysły, że miało to na celu uczczenie Turinga – popularnego naukowca, który zjadł zatrute jabłko w celu popełnienia samobójstwa po tym, jak z powodu jego odmiennej orientacji seksualnej wykastrowano. Z powodu braku testosterony zaczęły rosnąć mu piersi…