Apple wygrało z Samsungiem
Przez Admin Dnia 28 Sie, 2012 O 12:09 PM | Kategorie NOWOŚCI, POLECANE | Z 0 Komentarzami

W ostatni weekend świat dowiedział się o wyroku w sprawie, z którą powiązane były dwa koncerny elektroniczne: Apple i Samsung. Przypadek dotyczył sporu o patenty, a werdykt został wydany na korzyść firmy Apple.

Proces prowadzony był w San Jose. Według wypowiedzi sędziów, jasnym było że doszło do naruszenia tak zwanej własności intelektualnej, a dokładniej o zbytnie naśladowanie produktów firmy Apple przez Samsunga. Ten ostatni musiał zapłacić więcej niż miliard dolarów odszkodowania. Jak ujął to New York Times, wyrok ten jest wydarzeniem, które musi odmienić przemysł elektroniczny. Według wypowiedzi jednego z sędziów Samsung miał czas do wprowadzenia pewnych zmian w swoich produktach, dzięki czemu koncern uniknąłby całego procesu oraz oczywiście tak drastycznej kary. Dodał że w jego przekonaniu Samsung podjął po prostu skalkulowane ryzyko, które jak widać po werdykcie sędziów, wcale my się nie opłaciło.

Wyrok jest przestrogą nie tylko dla Samsunga ale i innych wynalazców, którzy z pewnością staną się bardzie ostrożni projektowaniu swych wynalazków. Skutki procesu, odczuje także Google, kreator software Android, z którego korzystał Samsung.

Źródło: Siliconrepublic.com

Urszula Domżalska