Asus G73JH – Czyli laptop dla prawdziwych graczy
Przez Eryk Maliński Dnia 26 Gru, 2010 O 04:51 PM | Kategorie HARDWARE, RECENZJE | Z 7 Komentarzami

Jak wiemy dziś laptopy nie nadają się zbytnio do grania w najnowsze tytuły na maxymalnych ustawieniach. Jednak jest kilka produktów które podołają temu zadaniu. Jednym z nich jest właśnie Asus G73JH. Sprzedawany jest w 2 modelach. Droższy o oznaczeniu : G73JH-TZ002V i tańszy : G73JH-TY040V


 

Dlaczego właśnie on? Jest wiele powodów. Pierwszym z nich jego wnętrze. Co kryje?

 1. Jednym z największych jego zalet to karta graficzna ATI Mobility Radeon HD 5870, dzięki której można spokojnie męczyć gierki na najwyższych detalach. Pobiera ona ok 50W, co jest niewiele ze względu na obsługę DirecX11, Shader 5.0 oraz Eyefinity czyli obsługę do 6 monitorów jednocześnie. Jego wynik w 3DMark 05 to 17963 pkt. co jest bardzo dużo jak na mobilną kartę graficzną.
 2. Następnie procesor. Tańszy model : Core i5-540. Droższy : Core i7 720QM który pozwala na naprawde duże osiągi przy konwertowaniu filmów lub tworzeniu grafiki 3d oraz muzyki. Dla jasności, oznaczenie i7 nie oznacza że ma on 7 rdzeni, posiada on 4 lub 6 rdzeni. W tym wypadku jest to dla tańszego modelu 4×2.53GHz, dla droższego 6×1.6GHz
 3. Pamięć RAM jaką posiada na pokładzie to 4GB i 8GB w technologii DDR3. Taka ilość spokojnie wystarcza do wszystkiego (no prawie wszystkiego:)
 4. W sprzedaży są 2 modele więc posiadają 2 różne ekrany
  • Droższy : 17.3″ FHD
  • Tańszy :  17.3″ HD+
 5. Dyski twarde to odpowiednio dla droższego 2x500GB i tańszego 2x320GB

Kolejna rzecz na jaką warto zwrócić uwagę jest chłodzenie, które jest nie banalne. Dzięki doskonale zaprojektowanemu systemowi chłodzenia, mamy teraz chłodzone nie tylko radiatory, ale jednocześnie całą płytę główną oraz plastiki na których trzymamy nadgarstki. Wciąganie powietrza nie odbywa się już spod laptopa lecz od przodu dzięki czemu możemy położyć go na dowolnej powierzchni.

Cała obudowa jest matowa, co może przekonać ludzi którzy mają dość błyszczących powierzchni na których zostają odciski i inne syfy 😀 Laptop jest pozbawiony zbędnych kontrolek i kolorków. Obudowa jest cała czarna. Jednak jeśli ktoś chciałby mieć ładną, świecącą, niebieską listewkę może zakupić laptopa z serii Republic of Gamers.

I jeszcze najbardziej radosne na koniec 😀

Ceny:

 • Asus G73JH-TZ002V                    OD: 5999zł
 • Asus G73JH-TY040V                   OD: 4999zł

Osobiście uważam że stosunek jakości do ceny jest pozytywny 😀 A jak waszym zdaniem?

 

 

 • Pingback: NewsKomp.pl – Portal komputerowy » Archiwum » ASUS G73S – Bliźniak modelu JH()

 • Pingback: NewsKomp.pl – Portal komputerowy » Archiwum » Mobilne układy graficzne – wydajność()

 • Artur

  Widać, że laptop do nowych gier bardzo przystosowany. Ale nie ma to, jak granie w gry na zwykłym blaszaku 😉 No cóż technologia pnie się w górę.

 • http://kotkowicz.pl LANcaster

  „posiada on 4 lub 6 rdzeni. W tym wypadku jest to dla tańszego modelu 2×2.53GHz, dla droższego 4×1.6GHz”

  To 4 lub 6 rdzeni, czy 2 lub 4 rdzenie?

 • http://newskomp.pl Artus2007

  A Ty znowu swoje….aż nie chce mi się czytać takich komentarzy ludzi, którzy myślą, że wiedzą wszystko, a nawet początkujących krytykują, zamiast im pomóc…

 • http://kotkowicz.pl LANcaster

  Cóż – w jednym zdaniu mowa o 4 lub 6 rdzeniach, drugie zdanie przeczy temu i mowa o 2 lub 4 rdzeniach – to nie moja wina, że w niemal każdym artykule siejecie buraki 😉

 • http://kotkowicz.pl LANcaster

  Poza tym, w ten sposób uczę was dwóch rzeczy – po pierwsze, rzetelności dziennikarskiej, po drugie – zwracania uwagę na to co się pisze i wysyła w świat.