Asus U53JC – notebook z klasą
Przez Admin Dnia 7 Kwi, 2011 O 03:39 PM | Kategorie HARDWARE, MOBILNE, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Jedna z największych sieci salonów komputerowych – firma Alsen zachęca do zakupu high-endowego notebooka firmy Asus. Mowa o modelu U53JC, który wyposażony jest w drewniane dodatki na obudowie. Dzięki nim nasz notebook staje się wyjątkowym urządzeniem, którego pożądać będzie każdy, kto go zobaczy. Stylowa obudowa w notebookach serii U łączy w sobie nowoczesne wzornictwo, ekologię i najnowsze rozwiązania technologiczne. Jest ona doskonałym przykładem na to, że dbałość o środowisko nie wymaga rezygnacji z innowacyjności i stylu.

Piękno na zewnątrz

Notebooki serii U Bamboo zostały zaprojektowane z myślą o użytkownikach, którzy cenią sobie elegancję i zarazem ekologiczny styl życia. Ich obudowa została w części wykonana z ciemnobrązowego drewna bambusowego. Elementy wykonane z tego materiału doskonale komponują się z fragmentami aluminiowymi, dzięki czemu notebooki te mają lekką i wyjątkowo stylową linię.

Projektanci firmy ASUS wybrali bambus nie tylko ze względu na jego ujmujący wygląd. Surowiec ten jest niezwykle przyjazny środowisku, a jego utylizacja nie przysparza naturze większych kłopotów. Ponadto opakowania, w których sprzedawane są notebooki linii Bamboo są wykonane z naturalnych materiałów, nadających się do recyclingu.

Wydajność to podstawa

Czym by był piękny notebook bez idealnie dobranych podzespołów? Producent zadbał, aby komputer był bardzo wydajny.

Procesor Intel Core i5 zapewni nie tylko wysoką wydajność podczas pracy z wymagającymi aplikacjami, lecz także przy tym pobiera bardzo małe ilości prądu, a co za tym idzie – praca na baterii jest znacznie dłuższa.

Cztery GB pamięci RAM, typu DDR3, pracujące z częstotliwością 1066MHz sprawią, że nie zauważymy żadnych opóźnień, a jak wiadomo im szybciej dana aplikacja się otworzy, tym szybciej zaczniemy powierzoną nam pracę.

Karta graficzna nVidia GeForce 310M, z 1GB DDR3 pamięci własnej sprawdzi się podczas rozrywki z wymagającymi grami. Rozgrywka będzie teraz o wiele przyjemniejsza. Dlaczego? Mocna karta graficzna to lepsza grafika oraz bardziej komfortowa gra.

Matryca 15,6” z podświetleniem LED, pracująca z rozdzielczością 16:9 HD (1366×768) jest to najodpowiedniejszy rozmiar ekranu do pracy z aplikacjami biurowymi, grami oraz odtwarzaniem filmów.

Dysk twardy o pojemności 320GB będzie odpowiednim magazynem danych dla Twoich plików. Aby zapewnić legalność, producent dostarcza także oryginalny system Windows 7 w wersji Professional.

Notebooki tej serii są także wyposażone w port USB 3.0. Technologia USB 3.0 jest nawet dziesięciokrotnie szybsza od USB 2.0. Nowy interfejs jest jednak w pełni kompatybilny ze starszymi urządzeniami. Dodatkowo, tym co go wyróżnia, jest dbałość o środowisko naturalne. USB 3.0 mimo większej prędkości przesyłu danych potrzebuje do tego znacznie mniej energii.

Więcej informacji nt. notebooka Asus U53JC-XX076V znajdziecie Państwo odwiedzając stronę Alsen – KLIK

 

Informacja Prasowa