Blogger – luka wyeliminowana
Przez Artus2007 Dnia 12 Mar, 2011 O 01:27 PM | Kategorie INTERNET, NOWOŚCI | Z 2 Komentarzami

Luka wykryta w platformie blogowej Blogger została wreszcie wyeliminowana przez Google. Luka była dość poważna i groźna, ponieważ każda osoba mogła używać na swoim koncie konta administratora. Najistotniejsze jest to, że wykryta luka nie była jedną z luk tego serwisu. Wcześniej wykryto ich o wiele więcej, lecz ta, dzięki której można było przejąć konto administratora okazała się najgroźniejsza.


Z tak opracowanej luki haker mógł bez problemu zalogować się na cudze konto, nadać mu prawa administratora, usuwać, dodawać i edytować wpisy, a nawet usunąć całą zawartość bloga wraz z kontem! Na serwisie YouTube został nawet zaprezentowany filmik omawiający działanie luki oparty na stosownym przykładzie. Firma, która załatała „dziurę” może liczyć na nagrodę i to dość sporą – ok 1400 dolarów. Jest się z czego cieszyć – miejmy nadzieję, że takie sytuacje się więcej nie powtórzą, a blogi zostaną usprawnione o nowsze zabezpieczenia.

  • http://nerdblog.pl d4rky

    ” Firma, która załatała „dziurę” może liczyć na nagrodę i to dość sporą – ok 1400 dolarów. ”

    1400 dolarów dla firmy to dużo? Naprawdę…

    Poza tym jak we wszystkich wpisach na tym blogu – brakuje źródła.

  • http://newskomp.pl Artur Królak

    Pewnego źródła nigdy nie znajdziesz. a co do drugiej kwestii – większość wpisów (dla których da się to ustalić) posiada źródło.