Brick-Force – co ja buduje?
Przez Maaciek Dnia 2 Mar, 2012 O 02:39 PM | Kategorie GRY, NOWOŚCI, POLECANE, RECENZJE | Z 2 Komentarzami

To już 3 dzień, w którym internetowi testerzy budują i grają w Brick-Force. Sam mam okazję testować nową sandbox’ową produkcję. Zapraszam do mojej recenzji.

 

Pierwsze problemy

Exe Games i Infernum źle przygotowały się do otwarcia CBT. Pierwszym problemem, była nowa strona www.brick-force.com. Już w pierwszych minutach lepiej było sobie odpuścić i pójść spać, niż kombinować z przeciążonym serwerem strony, który nie radził sobie z ogromną liczbą testerów.
Jeżeli chodzi o zawartość strony – o ile można to nazwać zawartością. FAQ w jednym języku, choć strona miała być przetłumaczona na kilka języków, w tym na Polski. Brak odnośnika do klienta B-F – odnośnik do klienta dostawaliśmy na maila, co nie jest dobrym pomysłem, ze względu na to, że niektóre poczty nadal mają problemy z odbieraniem maili. Strona, w razie jakichkolwiek problemów odsyłała na portale społecznościowe tj. Twitter, Facebook.

 

Zwariowana środa 29 lutego

Nie wiadomo, co wywołało problem z klientem, lecz większość użytkowników, która chciała zalogować się do gry w tym dniu, po prostu nie mogła. Napisałem ze swoim problemem na tablicy Brick-Force na Facebooku, lecz tam podpisało się pode mną następne kilkanaście osób. Po 2 godzinach oczekiwania na jakąkolwiek odpowiedź zdecydowałem się na rozwiązanie problemów „na własną rękę”, co przyniosło pozytywne rezultaty – problem tkwił w uprawnieniach użytkownika komputera do plików gry.

 

Serwery gry

Dziś następny problem, otóż serwery gry nie radzą sobie z obciążeniami, jakie przynoszą im gracze. Od godziny porannych na wszystkich serwerach występują.. wróć.. są lagi, które uniemożliwiają płynną grę. Grając dziś, wyładowałem 150 naboi z karabinu maszynowego, oraz 40 naboi z pistoletu na jednego przeciwnika, potraktowałem go 20 razy włoskim kluczem, lecz on nadal zabijał moich kompanów – myślę, że ten gracz był kotem ninją, który przebrał się za jednego z bohaterów gry.

 

Przejdę do plusów

Klient został przetłumaczony na obiecane języki, lecz nasz język wymaga małych korekcji, co nie jest dziwne w zagranicznych produkcjach. Ogromnym plusem, jest możliwość tworzenia własnych map, które po ukończeniu rejestrujemy w grze i dzielimy się nimi z innymi graczami. Sam zbudowałem własną mapę – niestety nie mam uzdolnień architektonicznych, więc mapa nie powala na nogi. Liczą się chęci! Prawda?

Kolejnym plusem, o ile mogę, to tak nazwać, są bonusy, które dostajemy przy noszeniu, którejś z części ubioru. Niestety na dzień dzisiejszy, są to jedynie – Szczęście 2% i PD 2%, na dobry początek zawsze coś. Każda postać ma przypisane swoje tabele informacyjne, które informują właściciela oraz innych graczy, o jego osiągnięciach:

 

Co ja kupuje?

Niestety wersja CBT nie zaimponuje nikomu ilością broni. W Sklepie znajdziemy:

 

Pomimo wielu błędów, gra wywarła na mnie ogromne wrażenie. Reszta? – To już zostawiam Wam samym:)

  • Olafzabujca

    Czekam 2 tygodnie na odblokowanie konta nowego LoL

  • Leaguebrickforce

    Mamy do rozdania 5 kluczy!Co musisz zrobić?*Zarejestrować się na stronie www.leagueb-f.cba.pl*Polubić naszą stronę www.facebook.pl/LeagueBF*Cieszyć się z klucza17.03.2012, o godzinie 12 zostanie rozlosowanych 5 kluczy!