Cena i data premiery konsoli Wii U ujawnione
Przez Jarek Jackowski Dnia 14 Wrz, 2012 O 04:17 PM | Kategorie NOWOŚCI, POLECANE, TECH | Z 0 Komentarzami

Znamy cenę i datę premiery nowej konsoli Nintendo. Wii U będziemy sobie mogli „zamówić u Świetnego Mikołaja” – w sklepach pojawi się na święta. Kosztować będzie tyle, co konsole obecnej generacji. Dostępne będą dwie wersje – standardowa i rozszerzona (Deluxe).

W Europie konsola Nintendo Wii U ukaże się 30 listopada. Konsola z ośmioma gigabajtami pamięci, białą obudowa, czujnikiem ruchu, kablem HDMI i gamepadem kosztować będzie 299 dolarów. Wersja Deluxe z czarną obudową, trzydziestoma dwoma gigabajtami pamięci, czujnikiem śledzenia Gamepada, grą Nintendoland, stojakiem na konsolę i z subskrypcją Nintendo Network Premium kosztować będzie 349 dolarów.

W przeliczeniu na złotówki wersja normalna kosztuje 821.36 a wersja Deluxe 958.71. Jest to nawet taniej niż konsole obecnej generacji. Należy jednak zaznaczyć, że Wii U zadnym next-genem nie jest – oferuje dokładnie to, co PS3 i XBOX 360, no może nie licząc rewolucyjnego gamepada, który tak naprawdę jest tabletem na którym można kontynuować rozgrywkę z konsoli.