Ciekawe programy dla naszego PC cz.3
Przez Eryk Maliński Dnia 22 Lut, 2011 O 11:40 AM | Kategorie NOWOŚCI, SOFTWARE | Z 0 Komentarzami

Kolejny zbiór ciekawych programów które okażą się przydatne w przypadku odtwarzania filmów/muzyki, czytania ebooków lub komunikacji tekstowej. Przypominam że część programów może być płatna lub tylko do użycia komercyjnego. Jeśli ktoś będzie miał dodatkowe myśli lub uwagi proszę zgłaszać w komentarzach.

Filmy/Muzyka:

 • Media Player Classic – Program który możemy zainstalować razem z pakietem kodeków K-Lite Codec Pack. Program obsługuje wiele formatów w tym, DivX, XviD i H.264 oraz kontener Matroska.
 • AIMP2 – AIMP2 to obecnie największy konkurent popularnego odtwarzacza multimedialnego Winamp`a. Obsługuje większość najpopularniejszych formatów audio, a w tym MP1, MP2, MP3, MPC / MP+, AAC, AC3, Ogg, FLAC, APE, WavPack, Speex, WAV, CDA, WMA, S3M, XM, MOD, IT, MO3, MTM i UMX.
 • QuickTime – QuickTime 7 posiada wydajny nowy kodek wideo o nazwie H.264. H.264 zapewnia wysoką jakość wideo przy znacznie niższym współczynniku przepływu danych, dzięki temu wyraźne i czyste wideo można zapisać w mniejszym pliku. Wybrany jako standardowy kodek dla 3GPP (mobile multimedia), MPEG-4 HD-DVD i Blu-ray, H.264 reprezentuje nową generację wideo, od mobile multimedia do wysokiej rozdzielczości.

Ebooki:

 • Adobe Reader XNajnowsza werska najbardziej znanego czytnika popularnych PDF`ów. Program jest prosty w obsłudze. Adobe Reader X nadal wyznacza standardy w zakresie przeglądania, drukowania i komentowania dokumentów PDF. Umożliwia pracę z plikami, które zawierają nietypowe treści takie jak wideo, arkusze kalkulacyjne, wiadomości e-mail oraz inne elementy multimedialne.
 • Foxit Reader – Foxit Reader program służący do przeglądania dokumentów PDF alternatywny dla Adobe Readera. Foxit Reader w odróżnieniu od Adobe Reader jest zdecydowanie „lżejszy”, jego działanie jest szybkie bez utraty funkcji jakie umożliwia Adobe Reader.
 • Cool PDF Reader – Cool PDF Reader to darmowy program do odczytu plików w formacie PDF. Jego działanie jest dosyć szybkie, a do tego nie wymaga instalacji. Użytkownik musi jedynie otworzyć pobrany plik.
  Dodatkowo aplikacja umożliwia konwersję dokumentów w formacie PDF na pliki BMP, JPG, GIF, PNG, WMF, EMF, EPS oraz do TXT. Nie wątpliwie jest to ciekawa alternatywa dla innych aplikacji tego typu.

Komunikatory:

 • Gadu-GaduNajbardziej znany powszechny komunikator. Obecnie GG traci na użytkownikach którzy nienawidzą kiedy z komunikatora zaczyna robić się serwis społecznościowy. Gadu-Gadu to pierwszy polski program umożliwiający bezpośrednią komunikację w Internecie w oparciu o technologię Instant Messaging, zawiera nowoczesną technologię rozmów audio i wideo, wbudowane radio, sprawdzanie pisowni, możliwość zmian skórek, obsługuje awatary, umożliwia przesyłanie obrazków za pomocą technologii drag&drop, pozwala na prowadzenie rozmów z wieloma osobami w jednym okienku naraz. Platforma VoIP komunikatora zintegrowana jest z cenionym oprogramowaniem firmy GIPS (Global IP Solution).
 • AQQ – Program który zyskał sporo użytkowników starego GG. Jego zalety to praktycznie brak reklam, łatwość w obsłudze, brak „pierdół” które wkurzały użytkowników nowego GG. Komunikator AQQ służy do komunikacji tekstowej, głosowej oraz SMS. AQQ oferuje Ci komunikację z sieciami Aqq(Jabber), GG, Tlen, Gtalk i operatorami Orange, Era, Plus oraz:
  niezawodność i stabilność
  nowoczesny, w pełni modyfikowalny wygląd
  rozbudowaną bazę dodatków
  zaawansowany system przesyłania plików
  dynamiczny rozwój projektu