Commodore 64 wraca na rynek w zupełnie nowej odsłonie
Przez Artus2007 Dnia 9 Kwi, 2011 O 12:22 PM | Kategorie NOWOŚCI, TECH | Z 0 Komentarzami

Zapewne każdy z nas pamięta stary, poczciwy komputer Commodore 64 (C64) – 8 bitowe urządzenie wyposażone w procesor 1 MHz i 64 kb pamięci RAM. Po ponad 17 latach poczciwy staruszek wraca na rynek w zupełnie nowej odsłonie! Nie jedna osoba na pewno posiada C64 na strychu, w garażu czy w piwnicy. Sprzęt, mimo iż dawno nie używany, ale jeśli był przechowywany w odp owiednich warunkach nadal może działać!

Nowe C64 to nic innego, jak odzwierciedlona kopia starego, poczciwego C64, lecz z pewnymi ulepszeniami. Nowy komputer został wyposażony w system Linuks Ubuntu 10.04 LTS oraz grafikę Nvidia ION 2. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze – idealnie nadaje się do oglądania filmów i przeglądania stron internetowych. Producent zapowiada, że wkrótce dzięki nowemu emulatorowi będzie możliwość zagrania w gry z poprzedniej wersji urządzenia!

Commodore 64 został zaprojektowany tak, aby był idealnym odwzorowaniem starego C64. Dodatkowo posiada on:

* napęd DVD (do odtwarzania filmów),

* dodatkowe interfejsy z tyłu urządzenia: gniazdo LAN (do podłączenia internetu), wejście USB i DVI,

* czytnik kart pamięci,

* dysk twardy,

 

Sprzedaż urządzenia rusza już w Stanach Zjednoczonych. Nowe Commodore 64 dostępne jest w kilku wariantach, zaczynając od mniej wydajnych parametrów, a skończywszy na wydajniejszych. Cena wynosi od około 600 dolarów (za najtańszy  zestaw) do około 900-1000 dolarów (za najdroższy zestaw).

 

Źródło: Commodore 64