Compro IP60 – rozwiązanie dla domu Monitoring sieciowy może być łatwy!
Przez Admin Dnia 20 Kwi, 2011 O 02:37 PM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Firma Compro Technology, założona w 1988 roku, producent  cyfrowego sprzętu audio / video, wprowadza na rynek nową kamerę sieciową IP60 do użytku domowego. Dzięki zaawansowaniu technologii kompresji wideo H.264, kamera IP60 jest w stanie transferować strumień wideo HD z niższym wykorzystaniem przepustowości łącza sieciowego, co doskonale sprawdza się systemach zdalnego nadzoru.

Wykorzystanie technologii Megapixel / HD umożliwia rozpoznanie szczegółów i identyfikację osób oraz przedmiotów, co najmniej trzy razy lepiej niż w przypadku konwencjonalnej kamery CCTV. Obsługa H.264 i MPEG-4 lub MJPEG pozwala na optymalizację strumienia wideo dla różnych przepustowości sieci i umożliwia przesyłanie różnego rozmiaru obrazów na urządzenia takie jak komputer PC czy telefon komórkowy.

 

Kamera IP60 wyposażona jest w pełną gamę aplikacji. Inteligentny instalator iWizard sprawia, że skomplikowany proces instalacji kamery staje się prosty i szybki. Intuicyjne oprogramowanie WebVUer pracujące w oparciu o przeglądarkę IE służące do zarządzania wideo posiada wszystkie najważniejsze cechy, konieczne do bezproblemowego monitorowania domu, a dodatkowo obsługuje przeglądarki Firefox / Safari /  Google Chrome z pluginem VLC. Bezpłatny serwis iDDNS pozwala na łatwy dostęp do kamery użytkownikom korzystającym z dynamicznych adresów IP po zarejestrowaniu się na  iDDNS.org. Z kolei ComproView to zaawansowane narządzie do zarządzania 32 kanałami wideo z wielu kamer, przeznaczone głównie do zastosowań biznesowych.

 

Kamera Compro IP60 wyposaża jest w technologię smartConnect rozwiązanie oparte na koncepcji „chmury” napędzane przez uniwersalną platformę Seedonk. Technologia smartConnect pozwala na prostą instalację kamery krok po kroku – wystarczy zalogować się i wybrać kamerę z której chce się oglądać obraz i którą chce się zarządzać. Aplikacja ta umożliwia dzielenie się obrazem wideo z kamer z przyjaciółmi i rodziną za pomocą jednego kliknięcia myszki.

 

Aby zwiększyć elastyczność zastosowań, IP60 została wyposażona we wbudowane gniazdo kart pamięci microSD, które pozwala na przechowywanie zdjęć na kartach obsługujące również karty microSDHC. Dodatkowo istnieje możliwość rozszerzenia funkcjonalności o łączność bezprzewodową w standardzie 802.11 b / g / n po zainstalowaniu modułu WL150 USB.

 

Compro IP60, łączy wysoką jakość i wygodę. Jest idealnym rozwiązaniem zapewniającym nadzór w takich miejscach, jak dom, mała firma, sklep lub restauracja.

Podstawowe cechy

 • Sensor obrazu 1/4″ progresywne skanowanie CMOS
 • Maksymalna rozdzielczość 1.3Megapixel 1280×1024 HD
 • Potrójne kodowanie H.264, MPEG-4, M-JPEG, przesyłanie dwóch strumieni jednocześnie
 • Pełna obsługa dźwięku, wbudowany mikrofon i głośnik; wejście/wyjście audio, dwukierunkowe przesyłanie dźwięku
 • Cyfrowe We/Wy dla zewnętrznych czujników i alarmów
 • Inteligentna analiza zdarzeń w tym detekcja ruchu i dźwięku
 • Zgodność z IEEE 802.11b/g/n WiFi (poprzez zewnętrzny moduł)
 • Obsługa kart microSD/SDHC, do 32GB (brak karty w zestawie)
 • Mobilny nadzór poprzez 3GPP lub M-JPEG, obsługa  platform Android, BlackBerry, iPhone, Windows Mobile
 • Oprogramowanie WebVUer do wielokanałowego zdalnego nadzoru, obsługa do 16 kanałów na żywo za pomocą przeglądarki
 • Oprogramowanie ComproView do zaawansowanego zarządzania 32 kanałami systemu nadzoru