Compro przedstawia kamery IP na targach Secutech Taipei 2011
Przez Admin Dnia 3 maja, 2011 O 02:14 PM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Compro Technology, czołowy producent rozwiązań zdalnego nadzoru IP, przedstawił bezprzewodowe rozwiązania wideo nadzoru IP z obsługą połączeń 3G oraz nową linie sieciowych rejestratorów wideo przeznaczonych dla domu oraz małego biznesu na targach Secutech Expo 2011.

Produkty zdalnego nadzoru IP z technologią bezprzewodową 3G

Zdalny nadzór wideo z wykorzystaniem technologii 3G ma wiele zalet. Dzięki łączności bezprzewodowej 3G, kamery Compro pozwalają uniknąć kosztów związanych z okablowaniem, zakupem urządzeń sieciowych oraz ułatwiają instalację, ponieważ wykorzystanie sieci 3G nie wymaga budowy i utrzymywanie infrastruktury sieciowej czy hotspotów WiFi. W przeciwieństwie do instalacji kamer w sieciach kablowych lub bezprzewodowych standardu WiFi, miejsce instalacji kamery z obsługą 3G nie jest uzależnione od dostępności gniazd portów Ethernet, ani zasięgu sieci WiFi.

 

Kamery IP z obsługą 3G

Kamery z obsługą 3G oferują wysoką elastyczność jeśli chodzi o wybór miejsca instalacji i mobilność co jest nową jakością w urządzeniach zdalnego nadzoru. Dlatego, Compro wprowadza na rynek nowe kamery z obsługą 3G przeznaczone zarówno do użytku wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.  Kamery wewnętrzne Compro oferują rozdzielczość VGA, kompresję H.264, D/N oraz kompatybilność z sieciami 3G pozwalającą na instalację kamery w dowolnym miejscu.

 

Kamery zewnętrzne Compro również są wyposażone w obsługę technologii 3G. Obsługa 3G oznacza, że kamery mogą być instalowane w miejscach, w których położenie kabli sieciowych jest zbyt trudne lub kosztowne, a sygnał WiFi niedostępny, takich jak plaże, budynki zabytkowe, itd. Kompatybilność z 3G, rozdzielczość VGA oraz kompresja H.264 to podstawowe cechy nowych kamer zewnętrznych Compro.

 

Serwer wideo z obsługą 3G

Nowy 4 kanałowy serwer wideo D1 Compro również posiada obsługę sieci 3G. Urządzenie obsługuje 4 kanałowe kodowanie H.264 w pełnej rozdzielczości D1 przy 120 klatkach na sekundę. Szeroki zasięg sieci 3G pozwala na zastosowanie serwera w rozwiązaniach mobilnego zdalnego nadzoru. Na przykład w przypadku transportu publicznego przedsiębiorstwo autobusowe może wykorzystać analogowe kamery zainstalowane w pojazdach i po podłączeniu do serwera wideo z obsługą 3G monitorować pojazdy na żywo. Wideo serwer pozwala na nagrywanie i lokalne przechowywanie materiałów wideo do późniejszego wykorzystania dowodowego w przypadku wypadków czy problemów z pasażerami. Obsługa 3G, pozwala na wykorzystanie rozwiazań zdalnego nadzoru Compro w dużo bardziej elastyczny sposób niż do tej pory.

Sieciowe rejestratory wideo z Linux oraz Windows

W tym roku Compro planuje wprowadzić do produkcji serię NVR (sieciowych rejestratorów wideo), pozwalających na jednoczesne nagrywanie i zarządzanie od 4 do 16 kanałów wideo IP. Na początek pojawi się 12-kanałowy rejestrator RS-2212 z systemem Linux oraz 16-kanałowy RS-3216 pracujący w oparciu o system Windows.

 

RS-2212 z systemem Linux

RS-2212 to 12 kanałowy, łatwy w użyciu rejestrator wideo z dwoma kieszeniami na twarde dyski przeznaczony dla małego biznesu i domu. Został zbudowany w oparciu o bezpieczny ni niezawodny system Linux i oferuje zaawansowane funkcje w tym nagrywanie z kompresją H.264 w rozdzielczości Megapiksel, obsługę RAID-0 oraz RAID-1, kopie zapasową poprzez USB i inne.

RS-3216 oparty na Windows

RS-3216 to 16 kanałowy rejestrator wideo z dwoma kieszeniami na twarde dyski z możliwością montażu w szafie 2U. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Windows oraz 16 kanałowej wersji oprogramowania ComproView Premium, zaawansowanego rozwiązania do zarządzania wideo z funkcją inteligentnej analizy wideo pozwalającej wykrywać próby włamań, manipulacji systemem nadzoru i przerwań w łączności. Dodatkowo rejestrator posiada klienta sieciowego pozwalającego na zdalne oglądanie obrazów z kamer i odtwarzanie nagrań. Przeznaczony dla firm sektora SMB, RS-3216 pojawi się na rynku w 3 kwartale br.