Cooler Master GeminII SF524 – kompleksowy system chłodzenia
Przez Grzechu Dnia 22 Lis, 2011 O 07:37 PM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI | Z 1 komentarzem

Jeśli szukasz efektywnego i cichego systemu chłodzenia, który zapewni odpowiednio niską temperaturę pracy nie tylko CPU ale również dla pamięci i płyty głównej, GeminII SF524 może być tym, czego potrzebujesz. Zamiast kupować kilka różnych produktów, z których każdy będzie poobierać około 5W energii, lepiej wybrać jedno kompleksowe rozwiązanie. Dzięki temu będziemy mogli liczyć zarówno na niższy pobór energii jak i wyciszenie komputera. Wybierając GeminII SF524 zaoszczędzimy nie tylko pieniądze ale zapewnimy także skuteczne chłodzenie procesora oraz elementów znajdujących się w jego pobliżu, takich jak pamięci czy sekcja zasilania CPU. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu przez Cooler Master unikalnych rozwiązań – systemu ciepłowodów, wydajnego wentylatora oraz specjalnie wyprofilowanych żeberek radiatora.

Efektywna cyrkulacja powietrza

Cooler Master GeminII SF524 gwarantuje bardzo dobre chłodzenie zarówno CPU jak i podzespołów płyty głównej m.in. dzięki wytworzeniu efektywnego obiegu powietrza wewnątrz obudowy. Jest to możliwe za sprawą połączenia trzech elementów. Za skuteczne rozpraszanie ciepła odpowiada radiator o specjalnie wyprofilowanych żeberkach, współpracujący z wolnoobrotowym, wysokowydajnym wentylatorem o średnicy 120mm. Do tego należy dodać jeszcze pięć ciepłowodów, które umożliwiają odprowadzanie energii cieplnej bezpośrednio z procesora. Powyższa konfiguracja pozwala na efektywne chłodzenie jednostki centralnej oraz wymuszenie takiej cyrkulacji powietrza, która obniży temperaturę socketu płyty głównej czy układu PWM. Opcjonalnie można również skorzystać z odpowiedniego adaptera, który umożliwia pracę wentylatora w trybie super cichym.

Galwanizowana podstawa oraz obsługa wentylatorów 140mm

GeminII SF524 wyposażony jest w pięć 6mm ciepłowodów, które wyprowadzone są z solidnej, miedzianej podstawy, co zapewnia optymalne odprowadzanie ciepła z CPU. Sama podstawa pokryta jest cienką, niklową warstwą galwaniczną, co znacznie podnosi jej odporność na korozję oraz wydłuża trwałość. Kolejnym plusem, znacznie rozszerzającym możliwości całego systemu, jest opcja wymiany 120mm wentylatora na znacznie większy, o średnicy 140mm. W takiej konfiguracji GeminII SF524 to idealne rozwiązanie dla fanów ciszy – oferuje bardzo wysoką wydajność przy praktycznie bezgłośnej pracy.

Sugerowana cena detaliczna GeminII SF524 to: 189 PLN brutto

  • Łukasz

    Jeśli będzie tak wydajny jak Enermax ETD-T60 to spx 😉