Czy potrzebny nam tablet, gdy mamy smartfona?
Przez Admin Dnia 24 Gru, 2012 O 01:14 PM | Kategorie ARTYKUŁY, POLECANE | Z 0 Komentarzami

Obecnie dominującym trendem wśród konsumentów jest z pewnością minimalizm. Objawia się on w zainteresowaniu coraz większą integracją różnych funkcji w ramach jednego urządzenia. Tablety często więc rywalizują ze smartfonami o tego samego klienta. Jednakże należy zdać sobie sprawę, że tablet spełnia dużo większą liczbę funkcji niż smartfon, i często zachodzi potrzeba nabycia urządzeń obu typów.

Przede wszystkim tablety posiadają dużo większą matrycę, co pozwala na zdecydowanie większy komfort pracy i szerszą paletę zastosowań. Tablet z powodzeniem może być wykorzystywany między innymi do edycji dłuższych dokumentów tekstowych, co w przypadku smartfonów byłoby dosyć męczące. 

Ponadto należy zwrócić uwagę na fakt, że tablety mają znacznie większe zastosowanie jako odtwarzacz multimediów. Stosunkowo spory ekran pozwala oglądać w komfortowych warunkach filmy i teledyski. Korzystanie z tych funkcji na smartfonie byłoby dosyć meczące i na dłuższą metę szkodliwe dla naszych oczu. Inna jest też specyfikacja techniczna obu rodzajów urządzeń. Mimo, iż pracują na tych samych systemach operacyjnych, tablety są wyposażone w mocniejsze procesory i zasobniejsze ilości pamięci. 

Tablet jest więc urządzeniem pośrednim między smartfonem i komputerem przenośnym. W tym tez przedziale lokuje się jego użyteczność. Tablety są więc przeznaczone przede wszystkim dla osób o aktywnym stylu życia, i to one przede wszystkim docenią ich funkcjonalność.

Artykuł Sponsorowany