Czy to definitywny koniec piractwa ?
Przez Shaqu Dnia 23 Sty, 2012 O 10:48 AM | Kategorie INTERNET, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Późnym wieczorem 22 stycznia wszystkie swoje usługi wyłączyło  filesonic.com  – jeden z najpopularniejszych serwisów hostujące, a w raz z nim parę innych. W niektórych został zlikwidowany tylko program partnerki, więc uploaderzy nie będą czerpać zysków ze swoich uploadów.

Około godziny 21, niektórych ludzi sciągający pliki z filesonic spotkała przykra niespodzianka, ich oczom ukazał się obrazek, który widzicie po lewej. W sumie zostało już zamkniętych 4 duże serwisy hostujące nie zawsze legalne pliki. W 5 serwisach usunięto programy partnerskie co może, ale nie musi spowodować zniechęcenie do uploadowanie nielegalnych plików. Dlaczego nie musi ? Być może uploaderzy na znak buntu dalej będą wrzucać swoje pliki na serwer, aby pokazać, że ACTA nie wygra z wolnością internetu.

Początek tego roku niewątpliwie zostanie zapamiętany przez internautów jako początek cyber-wojny. Akcje ACTA były największymi  działaniami przeciw piractwu w dziejach internetu. W tym weekendzie byliśmy również świadkami największych ataków DDoS w historii Anonymous. W niedziele nie działało ok. 10 stron Polskiego rządu m.in sejm.gov.pl, www.premier.gov.pl czy platforma.org.