Czyszczenie Facebooka prostą wtyczką
Przez KonradWasiak Dnia 17 Mar, 2012 O 02:34 PM | Kategorie INTERNET, PORADY | Z 0 Komentarzami

W dzisiejszych czasach można rzec, że większość ludzi na świecie posiada konta na różnych portalach społecznościowych.  Najpopularniejszym z nich jest Facebook.  Dużo osób wykorzystuje go, jako podstawowy  komunikator używany  do kontaktu ze znajomymi. Myślę, że każdy chciałaby, aby korzystanie z niego było wygodne i przejrzyste. Zapewnić mogą to nam różnego rodzaju wtyczki lub aplikacje, które można zainstalować do swojej przeglądarki. Jedną z nich jest F.B Purity. 

Jest to prosta w instalacji i użyciu wtyczka dostępna na każdą przeglądarkę.  Jej głównymi funkcjami jest blokowanie wyświetlania różnych powiadomień i wpisów innych użytkowników na tablicę oraz zmiana rozmiaru, koloru i czcionki wyświetlanego tekstu.  Dodatkowo możemy również ustawić ukrywanie linków i zmian statusu zawierających kluczowe słowo lub słowa, które możemy wpisać w odpowiednie pole we wtyczce. Od tej pory nie będziesz już widział niechcianych linków, zdjęć lub filmików. Wtyczka wygląda tak:

Jej instalacja jest banalnie prosta, poradzi sobie z nią każdy. Wchodzimy w http://www.fbpurity.com, klikamy Install F.B Purity, następnie wybieramy naszą przeglądarkę, która praktycznie sama zainstaluje oprogramowanie, wymagając jedynie naszej zgody. Po instalacji wchodzimy na nasze konto na Facebooku i zapewne od razu widzimy zmianę

Aby włączyć okno z opcjami (patrz poprzedni obrazek) klikamy F.B Purity. Co prawda nazwy opcji są w języku angielskim, jednak do obsługi wystarczy podstawowa jego znajomość.

PODSUMOWANIE

F.B  Purity to proste narzędzie instalowane do przeglądarki blokujące niechciane informacje na Facebooku. Jego instalacja jak i obsługa jest bardzo łatwa. Nie przeszkadza w korzystaniu z serwisu, jedyną zmianą, jaką można zauważyć po włączeniu wtyczki to dodany malutki panel przy zmianie statusu. Minusami, jakie zauważyłem podczas używania wtyczki to jedynie to, że dostępna jest jedynie w wersji angielskiej oraz kiepska oprawa graficzna. Jednak według mnie jest to bardzo przydatne narzędzie, do którego obsługi nie jest potrzebna cukierkowa grafika i wielojęzyczne menu.