Dalej nie wiemy na ile wycenią Windowsa 8
Przez Admin Dnia 28 Sie, 2012 O 12:29 PM | Kategorie NOWOŚCI, SOFTWARE | Z 0 Komentarzami

Dwa miesiące przed rozpoczęciem detalicznej sprzedaży swego najnowszego oprogramowania, Windows i jego twórcy ciągle jeszcze nie ustalili dla niego ceny. Jak mówią analitycy, powodem są ciągłe zawirowania na rynku oraz konkurencja Apple.

Ustalenie ceny dla najnowszego oprogramowania firmy Microsoft wydaje się być opóźnieniem większym niż w przypadku sprzedaży poprzednich wersji oprogramowań firmy Microsoft. Zazwyczaj ceny poszczególnych systemów operacyjnych podawane były na tygodnie przed dniem rozpoczęcia sprzedaży detalicznej czyli tak zwanego RTM. Najnowsze software Microsoftu, licząc od dzisiejszego dnia ma jeszcze 61 dni do swojego dnia detalicznej sprzedaży. Warto nadmienić że gotowym do wejścia na rynek było już prawie miesiąc temu bo pierwszego sierpnia. Analitycy jak na razie zarzucają Microsoft’owi tak małą ilość informacji odnośnie ich najnowszego produktu.

Nad całym procesem panuje Stephen Sinofsky, który zajmuje stanowisko kierownika jednego z oddziałów Microsoftu. Jest on znany z dostarczania produktów na czas oraz surowej kontroli względem tego w jaki sposób i w jakich ilościach przekazywane są informacje odnośnie najnowszych przedsięwzięć firmy.

Źródło: Computerworld.com

Urszula Domżalska