DirectX 10 i 11 dla Windows XP – nie daj się nabrać!
Przez Artus2007 Dnia 19 Lut, 2011 O 10:06 AM | Kategorie NOWOŚCI, TECH | Z 1 komentarzem

W sieci krążą najróżniejsze pogłoski i założenia, że to wiele osób ma DX 10 lub 11 w Windows XP. Jest to nieprawda i kompletna bzdura – nie daj się nabrać! Dla systemu Windows XP najprawdopodobniej nie będzie lepszego DirectX niż 9.0c.

Nie wierz więc w to, że ktoś w sieci napisał, że ma pod XP DX10, DX11 czy jeszcze inny wymyślony. Taka głupota oparta jest na takich zdjęciach, jak poniżej, w które większość osób wierzy, a tak naprawdę to fotomontaż lub jakieś nieludzkie programy.

Owszem istnieją różne programy, patche i inne elementy, które zmienią wersję DX na 10 kub 11 jak na powyższym screenie, ale tylko „wirtualnie”. Co to oznacza? Oznacza to, że w naszym systemie nie zostanie doinstalowana żadna najnowsza biblioteka DX, tylko w okienku narzędzi diagnostycznych zmieni się nazwa z DirectX 9.0c na 10 lub 11 (przykład powyżej). Nie odczujemy żadnej różnicy w grach czy filmach, dodatkowo możemy zaszkodzić systemowi używając takich niespodzianek. Wiele z nich zawiera w sobie różnego rodzaju złośliwe kody, trojany czy wirusy. Pamiętajmy! Nie dajmy się nabrać na takie głupoty – dotyczy to także Service Packa nowszego niż 3 dla XP – nic takiego nie instalujmy, bo naprawdę takie elementy pod XP NIE ISTNIEJĄ.

  • http://www.zmarktica.eu.pl Eryk Maliński

    Zgadzam się z tematem kolegi. Sam kiedyś kiedy jeszcze nie zajmowałem się nałogowo komputerami z ciekawości zainstalowałem taką łatkę a co się okazało? Że sprzęcio musiał przejść generalny format ;/ Także podpisuję się pod tematem, NIE INSTALOWAĆ TEGO TYPU PROGRAMÓW