Dropbox 1.0 – jeszcze lepszy, jeszcze szybszy
Przez Admin Dnia 20 Gru, 2010 O 03:00 PM | Kategorie NOWOŚCI, SOFTWARE | Z 0 Komentarzami

Dziś producenci Dropboxa udostępnili wersję finalną programu. Oznaczona numerkiem 1.0 zawiera nowe funkcję oraz poprawiono szybkość. Program wzbogacono o funkcję Selective Sync oraz poprawiono klienta Mac OS.

Dropbox jest jednym z najpopularniejszych narzędzi które pozwala nam na automatyczne tworzenie kopi zapasowej plików oraz ich synchronizację. Wystarczy, że do katalogu który utworzył program wrzucimy pliki, a Dropbox umieści je na serwerze. W wersji bezpłatnej, mamy do dyspozycji 2 GB wolnego miejsca. Dropbox dostępny jest nie tylko dla komuterów z systemem Windows czy Mac OS ale także, dla  smartfonów i tabletów z systemami BlackBerry OSiOSAndroid.

Poprawa wydajności, to zasługa twórców którzy przeprowadzili szereg zmian w silnik synchronizacji. Dzięki przebudownie silnika, czas przesyłania plików został zmniejszony, co cieszy nas, użytkowników Dropboxa. Nowa funkcja o nazwie Selective Sync pozwala posiadacza komputerów z małymi dyskami na organiczenie liczby plików przechowywanych na komputerze.

Dropboxa 1.0 w wersji finalnej można pobrać ze strony producenta – Dropbox.com