Eee PC X101 – netbook od Asusa z systemem MeeGo za 639 zł!
Przez Admin Dnia 5 Sie, 2011 O 11:09 AM | Kategorie MOBILNE, NOWOŚCI | Z 2 Komentarzami

Asus do swojej oferty wprowadza bardzo ciekawego netbooka. Jest nim Eee PC x101 którego, cechuje lekkość, cena oraz sama waga urządzenia.

Asus Eee PC x101 waży zaledwie 920 gramów a jego grubość w najgrubszym miejscu to zaledwie 17,6 mm. Takie wymiary sprawiają że jest to najmniejszy oraz najlżejszy netbook jaki do tej pory stworzono. Netbook będzie dostępny w dwóch wersjach. Pierwsza, tańsza wersja posiada procesor Intel Atom N435, 1GB pamięci operacyjne RAM DDR3 oraz dysk SSD o pojemności 8GB. Wbudowany został taż czytnik kart pamięci MicroSD, kamerka internetowa oraz dwa porty USB w wersji 2.0. Wersja ta, będzie dostępna z preinstalowanym systemem MeeGo. System ten, jest bardzo lekki oraz łatwy w użyciu. Nie powinien on sprawić nikomu problemów. MeeGo to system który, sprawdza się podczas korzystania z internetu. Specjalny interfejs, daje nam do dyspozycji zestaw aplikacji dla Facebooka czy Twittera. System posiada także dedykowany komunikator oraz przeglądarkę Chrome od Google.

Eee PC x101 z systemem MeeGo to nie tylko platforma do komunikowania się. W tym modelu znajdziemy narzędzie do nauki języka angielskiego. British English Language Learning to oprogramowanie które, zawieraa wiele interaktywnych gier, plików audio i wideo które pomogą nam w nauce angielskiego.

Drugą wersją Eee PC x101 będzie netbook z systemem Windows 7 Starter. Będzie on wyposażony w procesor Intel Atom N455, 1GB pamięci operacyjnej RAM DDR2 oraz dyskiem twardym o łącznej pojemności 250 GB. Urządzenie będzie dostępne w kilku kolorach:  białym, czarnym, brązowym i czerwonym.

 

Najbardziej cieszy cena. Za netbooka z systemem MeeGo przyjdzie nam zapłacić zaledwie 639 . Asus Eee PC x101 z preinstalowanym systemem Windows 7 Starter to wydatek rzędu 719 zł.

Źródło: Asus

  • Grzechu

    MeeGo? Przy 8GB SSD i tym systemie powinni usunąć klawiaturę i zrobić z tego tablet.. Pełnoprawny netbook to dopiero ta druga wersja

  • pcsh.pl

    a ile zajmuje ten windows 7 starter mijesca na dysku?