eyeOS – System operacyjny w przeglądarce!
Przez Admin Dnia 15 Gru, 2010 O 04:30 PM | Kategorie INTERNET, RECENZJE, SOFTWARE | Z 1 komentarzem

Witam ponownie, dzisiaj grzebiąc w Internecie, natknąłem się na eyeOS. Jest to system operacyjny który możemy uruchomić w przeglądarce. Jest on oparty na licencji GNU GPL. Dostępny jest w dwóch wersjach: stabilnej 1.x oraz 2.x. Do wyboru mamy 35 języków w przypadku wersji stabilnej i 20 dla wersji beta.


System oferuje wiele przydatnych aplikacji dotyczących biura, multimedii, sieci czy rozrywki. Klient E-mail, edytor tekstu i arkuszów kalkulacyjnych, czytnik RSS czy przeglądarka WWW to tylko niektóre przydatne programy które używamy na co dzień na normalnych systemach. Dla wersji 1.x dostępnych jest ponad 250 aplikacjieyeOS posiada także menadżer pików który przechowa nam pliki tekstowe, muzykę, obrazy, ulubione video lub inny dowolny plik. Zarządzanie katalogami pomoże nam zakwaterować dokumenty we właściwych miejscach. Nasz wirtualny system możemy dowolnie skonfigurować, gdyż zawiera on opcję dotyczące nie tylko wyglądu ale także bezpieczeństwa czy autostartu.

 

 

 

Wbudowany został tu także czat systemowy, za pomocą którego możemy publicznie rozmawiać z innymi użytkownikami eyeOS, komunikator Gadu-gadu, Gtalk a także możliwość komunikacji z użytkownikami za pomocą wiadomości prywatnych. Do tego posłuży nam książka adresowa w której przechowamy najbardziej potrzebne adresy. W wolnych chwilach możemy się trochę zrelaksować, odpalając jakąś grę. Nie ma ich zbyt wiele ale jest tu kilka starych, dobrych tytułów tj. Prince of Persja.


Klikając TUTAJ możesz (po założeniu konta w 10 sekund) korzystać za darmo z wirtualnego systemu.

Jeżeli chcemy, możemy zainstalować ten system operacyjny na swoim serwerze i udostępnić go innym użytkownikom. Skrypt eyeOS można pobrać bezpłatnie z Sourceforge.