Facebook pogłębia dno – jeszcze niższe ceny akcji giganta
Przez Jarek Jackowski Dnia 6 Wrz, 2012 O 07:32 PM | Kategorie INTERNET, NOWOŚCI, POLECANE | Z 0 Komentarzami

Wartość akcji Facebooka na giełdzie drastycznie spada. Analitycy od początku wiedzieli, że wejście społecznościowego giganta na parkiet nie jest najlepszym pomysłem. Mieli rację – teraz akcje są sprzedawane masowo, już nie po to by zarobić, ale by jak najmniej stracić. Jak na razie wychodzi na to, że jedyną osobą, która wierzy,że nadejdą lepsze dni jest Mark Zuckerberg – założyciel Facebooka.

Akcje Facebooka aktualnie kosztują  17,73 dolara. Jest to o ponad polowe niższa cena niż podczas premiery Facebooka. Masowe sprzedawanie akcji przez dotychczasowych posiadaczy jeszcze pogarsza sytuację. Nawet największy partner Facebooka, Microsoft sprzedał przeszło 20 procent swoich udziałów. Analitycy przypuszczaj, że cena akcji nadal będzie szła w dół. Twórca Facebooka nadal posiada miliony akcji i twierdzi, że nie zamierza sprzedawać ich przed upływem 12 miesięcy.

Czy Mark Zuckerberg uratuje bańkę mydlaną przed pęknięciem? Najbardziej pesymistyczni analitycy twierdza, że Facebook’a na giełdzie długo nie uświadczymy…

Źródło: The Verge