Facebook zezwala na dostęp aplikacją do naszego adresu i numeru telefonu!
Przez Admin Dnia 17 Sty, 2011 O 10:58 AM | Kategorie INTERNET, NOWOŚCI | Z 2 Komentarzami

Już nie pierwszy raz, użytkownicy Facebooka martwią się o swoją prywatność w sieci. Na oficjalnym blogu Facebooka, została udostępniona informacja o zezwoleniu na dostęp firm trzecich do naszego adresu zamieszkania oraz numeru telefonu.

O teraz aplikacja, by została zainstalowana na naszym profilu, będzie musiała uzyskać od nas dwa nowe pozwolenia . Tymi pozwoleniami jest nasz adres zamieszkania oraz nasz numer telefonu. Panowie z Facebooka zaznaczają, że uzyskiwane informacje dotyczą tylko i wyłącznie nas, a nie naszych znajomych. Użytkownicy serwisu coraz bardziej obawiają się o swoją prywatność, kto wie co w przyszłości będzie musiało zostać udostępnione, żeby korzystać ze wszystkich funkcji Facebooka.

Oczywiście, nie musimy udostępniać naszego adresu oraz numeru telefonu, wystarczy, że nie będziemy dodawać nowych aplikacji do naszego profilu które podczas instalowania proszą o zgodę na zezwolenie. Drugim rozwiązaniem podanym przez portal komputerswiat.pl jest zmiana naszego numeru telefonu na numer pomocy Facebooka czyli 650-543-4800.

  • http://zmarktica.eu.pl Eryk Maliński

    A to chamy 😀

  • Adrian Chudyk

    No ,w końcu idzie postęp 😛 więc chamstwo też 😛