Fedora 16 wydana!
Przez Pingwin Dnia 9 Lis, 2011 O 06:58 PM | Kategorie NOWOŚCI, SOFTWARE | Z 1 komentarzem

Wydana została najnowsza wersja systemu Fedora, o nazwie kodowej Verne. System ten jest kontynuacją niegdyś bardzo popularnej (jak na tamte czasy) dystrybucji o nazwie Red Hat. Często nazywana jest „poligonem Red Hat’a”, gdyż wszystkie pakiety które do niego trafiają, najpierw testowane są w Fedorze.

W wydaniu nr 16 postawiono na najnowsze wersje środowisk graficznych GNOME (wer 3.2) oraz KDE (wer. 4.7 z uaktualnioną plasmą). Prucz tych dwóch najpopularnieszych środowisk na Fedore możemy też nałożyć lżejsze środowiska takie jak LXDE oraz Xfce. Równierz samo jądro Linuxa jest najnowsze (3.1), miejmy nadzieje, że już stabilne.
Fedora 16 KDE 4.7 Fedora 16 GNOME 3.2
Co więcej podczas podczas instalacji Fedory 16 instaluje się najświeższa (kto by sie spodziewał :D) wersja boot loadera GRUB2.
Czy kusząc najnowszym oprogramowaniem i będąc wspieraną przez najnowsze i najpopularniejsze środowiska graficzne, Fedora przejmie niezadowolonych z Unity użytkowników najnowszego Ubuntu?? Jestem za a nawet przeciw, może ludzie z Canonical’a w końcu się zorientują że „wypuścili” niewypał.

  • Maciek z Klasu

    oooo 😉 nelene fene ketene bidene 😉 śajny ten altykuł :) ja će wiencej takich altykułuf! ćeść 😉