Firefox 5: Intergacja z Facebookiem oraz czytnik PDF?
Przez Admin Dnia 5 Kwi, 2011 O 09:06 AM | Kategorie INTERNET, NOWOŚCI, SOFTWARE | Z 0 Komentarzami

Nie tak dawno swoją premierę miała czwarta odsłona popularnego Firefoksa a w Internecie już pojawiają się pierwsze informacje na temat następcy Firefoksa 4 czyli Firefox5. „Piątka” będzie posiadała funkcję integracji z portalami społecznościowymi oraz wbudowany czytnik PDF.

 

Portal Conceivablytech.com ujawnia kilka funkcji, które mają znaleźć się w nowej przeglądarce Mozilli czyli w Firefoksie 5, który według serwisu własnie przymierza się do wejścia w drugą z czterech etapów rozwoju przeglądarki. Niestety, żadnej z tych informacji oficjalnie nie potwierdziła Mozilla.

Najciekawszą funkcją w Firefoksie 5 jest integracja z portalami społecznościowymi, która umożliwi nam podzieleniem się linkiem na różnych portalach w jednym miejscu.Nie będziemy teraz musieli kliknąć w „Lubie to!” by podzielić się linkiem na Facebooku. Wystarczy, że klikniemy w specjalną ikonę w pasku adresu, a link zostanie udostępniony na wybranym portalu. Firefox 5 to nie tylko integracja z Facebookiem ale także z innymi serwisamu tj. Twitter czy Digg. Po poprawnej integracji „piątki” z serwisami, będą one dostępne po kliknięciu w niebieską ikone w pasku adresu.

Dostępny będzie także menadżer tożsamości, który na pewno się przyda kiedy z komputera korzysta kilka osób. Będziemy mogli po prostu wybrać, na tablicy którego użytkownika (po zalogowaniu), link ma zostać udostępniony (w przypadku Facebooka) jeżeli z serwisu w naszym domu korzysta więcej niż jedna osoba.

 

Mozilla idzie troch w ślady Google i chce także w swojej przeglądarce umieścić zintegrowany czytnik PDF, który umożliwi przeglądanie plików bez konieczności pobierania ich i używania dodatkowego programu. Prawdopodobnie w Firefoksie 5 znajdziemy nie tylko przeglądarkę plików PDF ale także wielu innych, np. MP3.

 

Pojawić ma się także, podobnie ja jest w Google Chrome karta wielokrotnego wyboru, dzięki której będziemy mieli jeszcze szybszy dostęp do ulubionych stron. Ciekawą funkcją będzie menu kontekstowe kart. Własne menu kontekstowe kart, będzie konfigurowane przez właścicieli stron a nam zapewni szybsze przechodnie pomiędzy podstronami stron internetowych. Zobacz jak to będzie wyglądać – LINK

Aktualnie co 16-18 tygodni przeglądarka otrzymuje wersję o numerek wyższą, więc nowego Firefoksa 5 możemy się spodziewać nie wcześniej niż na początku wakacji.

 

Źródło: Conceivablytech.com, Gizmodo.pl