Francja – prawo uważa Skype za nielegalny
Przez Artus2007 Dnia 9 Mar, 2011 O 09:40 AM | Kategorie INTERNET, NOWOŚCI, TECH | Z 2 Komentarzami

Francuskie prawo, jak widać nie należy do najbardziej „ułożonych”. W świetle francuskiego prawa komunikator Skype jest nielegalny! W tej sprawie toczy się już od dawna śledztwo, które rozpoczęte już w 2007 roku nie przyniosło żadnych rezultatów.Można by pomyśleć, że to tylko głupi wybryk albo nieporozumienie – ale wcale tak nie jest. Sprawa tą zajęła się już nawet prokuratura.


Skype działa na zasadzie pełnoprawnego operatora telefonicznego – umożliwia bezpośrednie połączenia komputera z telefonem. Agencja ARCEP wymusiła na Skype, aby zarejestrował się jako bezpośredni operator telekomunikacyjny, na co firma się nie zgodziła. Przez ten incydent firma musiałaby płacić dodatkowy podatek na rzecz utrzymania linii telefonicznych. Twórcy komunikatora zostali skazani na karę roku więzienia i dodatkową grzywnę do zapłacenia w wysokości około 75 tysięcy euro!

  • http://pcprograms.eu balon740

    To jest nie normalne skoro Francja takie rzeczy wyprawia! Proponuję wyłożyć proces przeciw rządowi Francji za bezpodstawne ukaranie ludzi korzystających z tego komunikatora! Czy ja też zasługuję na pozbawienie wolności czy grzywnę?

  • Artur Królak

    Niestety takie już jest ich prawo, my nic na to nie możemy chyba poradzić.