G-Slate – dwurdzeniowy tablet z Honeycomb'em od LG
Przez Admin Dnia 3 Lut, 2011 O 11:29 AM | Kategorie HARDWARE, MOBILNE, NOWOŚCI | Z 3 Komentarzami

LG także nie próżnuje i chce zaistnieć na rynku tabletów. Prezentuje swój najnowszy tablet – G-Slate, którego nie powinniśmy pominąć podczas kupna urządzenia mobilnego. Dzięki swojej specyfikacji robi spore wrażenia.

Firma LG nie może zostać w tyle dlatego, do swojej oferty dołącza najnowszy produkt czyli tablet G-Slate. Tablet ten został wyposażony w niedawno zaprezentowany system Google Android 3.0 Homecomb, ekran o przekątnej 8,9 cali, na którym bez problemu oglądniemy film w jakości HD (720p) oraz w technologi 3D.  Niestety, by uzyskać efekt 3D konieczne będą okulary inaczej nic z tego nie będzie. Nic nie stoi na przeszkodzie by zobaczyć film w Full HD (1080p) oraz w 3D na ekranie naszego telewizora, ponieważ urządzenie daje nam taką  możliwość.

Za sprawne działanie tabletu odpowiedzialny jest chip od NVIDII czyli dwurdzeniowa Tegra 2. Dzięki zamontowanym z tyłu kamerką możemy nagrywać filmy w 3D oraz rozdzielczości 1080p. Przechowamy je na wbudowanym, 32 – gigabajtowym dysku. Tradycyjnie z przodu, znajdziemy kamerkę do wideorozmów o rozdzielczości dwóch megapikseli. Dodano kilka bajerów tj. żyroskop czy przyspieszeniomierz


Szersza specyfikacja nie jest znana. Miejmy nadzieję, że tablet zostanie wyposażony w porty USB oraz slot na kartę pamięci. LG nie podało dokładnej daty premiery urządzenia, lecz ogłosiło, że na półkach sklepowych G-Slate zobaczymy nie wcześniej niż na wiosnę.

Tablet pod względem specyfikacji technicznej robi wrażenia. Dzięki użytemu tu systemowi operacyjnemu, wielu miłośników urządzeń mobilnych nie przejdzie obojętnie od tego sprzętu LG. Czekamy na więcej informacji oraz na premierę urządzenia. Miejmy nadzieję, że mimo użytych tu rozwiązań, tablet będzie w przystępnej cenie.

  • http://marsjana.net/ marsjaninzmarsa

    wygląda jak przerośnięty iPhone. ;P

  • Marek

    Czy fanom apple wszystko musi kojarzyć się z iPhonem…Ja do iPhone podobieństwa nie widzę…

  • Adam Gąsławski

    Daleko iPhonowi do tego urządzenia…