"Gameover" atakuje konta bankowe
Przez Shaqu Dnia 18 Sty, 2012 O 10:02 AM | Kategorie INTERNET, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Cyberprzestępcy znaleźli kolejny sposób na kradzież pieniędzy z kont bankowych. Atak phishing polega na rozsyłaniu e-maili, rzekomo z Banku Rezerw Federalnych, które mogą zainfekować komputery ofiar i umożliwić dostęp do ich kont. Malware nazywa się „Gameover” i jest to kolejna odmiana, stworzonego kilka lat temu „Zeusa”, który również służył do wykradania informacji o kontach bankowych.

Jak działa nowy malware ? Zazwyczaj pojawia się w spamie poczty internetowej i informuje o jakimś problemie związanym z naszym kontem bankowym lub ostatnimi transakcjami. Niechciana wiadomość zawiera link, który ma pomóc z jakimkolwiek problemem. Niestety owy link prowadzi do strony z której „gameover” atakuje komputer niczego nieświadomej ofiary i kradnie informacje bankowe. Zasada działania nie jest niczym specjalnym, gdyby nie…atak DDoS na serwery instytucji bankowych, aby odwrócić uwagę od kradzieży kont.

Ale to nie wszystko. Cyberprzestępcy za niektóre pieniądze skradzione z kont bankowych, kupowali drogie zegarki i biżuterie. W ten sposób „prali” brudne pieniądze.