Gazeta Codzienna dla iPada
Przez Admin Dnia 3 Lut, 2011 O 03:28 PM | Kategorie INTERNET, MOBILNE, NOWOŚCI, SOFTWARE | Z 0 Komentarzami

News Corp. zaprezentował swoją gazetę codzienną, która będzie dostępna jak na razie tylko dla posiadaczy tabletów Apple. The Daily, bo tak będzie nazywać się dziennik, będzie dostępny również dla urządzeń mobilnych innych marek, lecz na to będziemy musieli trochę poczekać.

Koncern medialny News Corp. należący aktualnie do człowieka, który wydał takie tytuły jak The Wall Street Journal czy The Times czyli Ruperta Murdocha, debiutuje na rynku pierwszą gazetą codzienną, do której dostęp będą mieli posiadacze iPadów. Oficjalnie pomysł został zaprezentowany w Muzeum Guggenheima przez Ruperta Murdocha. Jego redaktorem naczelnym został Jesse Angelo, który będzie odpowiedzialny za pracę 100 a nawet 150 osób wchodzących w skład redakcji The Daily.

Codziennie, użytkownicy iPada będą otrzymywać newsy, które wcześnie wykupimy. Koszt tygodniowej prenumeraty to tylko 0.99 $, roczna 40 $ bez jednego centa. Aktualnie, codziennie rano przez 2 tygodnie gazetę będziemy mogli pobierać za darmo ze sklepu App Store. Gazeta wciągu dnia będzie aktualizowana by zapewnić najświeższe  wiadomości. Dziennik będzie zawierał 100 stron informacji z różnych dziecin. Każdy znajdzie coś dla siebie. Informacje będą dostępne także w formacie audio i wideo. Nie zabraknie komentowania wpisów w formie wiadomości głosowych. W wolnych chwilach możemy przeglądnąć gry w App Store.

Apple za każdy tygodniowy wykup abonamentu otrzyma 29 dolarów resztę zabiera wydawca News Corp. Posiadacze tabletów z Androidem na dziennik będą musieli poczekać jeszcze rok gdyż Murdoch zapowiedział, że przyszły rok należeć będzie dla iPada. Pomysł bardzo ciekawy oraz nowoczesny. Posiadacze sprzętu Apple mają wielki szczęście ,że to w ich ręce oddaje się The Daily.

Źródło: KomputerŚwiat.pl