MWC 2011 – Czyli co nowego cz. 4
Przez Admin Dnia 16 Lut, 2011 O 10:45 AM | Kategorie MOBILNE, NOWOŚCI, SOFTWARE | Z 1 komentarzem

Eric Schmidt, podczas wystąpienia na targach MWC 2011 udzielił rąbka tajemnicy na temat nowego systemu operacyjnego Google Android IceCream.

Wczoraj, podczas trwania Moblie World Congress 2011 w stolicy Katalonii, dyrektor generalny Google – Eric Schmidt, zdradził zgromadzonym, że nowy system operacyjny będzie połączaniem dwóch, obecnych już na rynku systemów czyli Gingerbreada w wersji 2.3/2.4 i Honeycomba 3.0 a jako nazwa jak powiedział „zaczyna się od I i będzie nazwany po deserze” więc można się domyślić, że nowa wersja systemu będzie nazywała się „IceCream”.

Nie bez powodu Google chce połączyć te dwa systemy. Jak wiemy nowy Honeycomb został stworzony z myślą urządzeniach które mają większy ekran jak np. tablety. Gingerbread zaś poprawnie działa na smartfonach więc stworzenie nowego systemu opartego na tych dwóch pozwoli na korzystanie z systemu nie tylko na tabletach ale i na smartfonach.

Nie wiadomo kiedy Android IceCream ujrzy światło dzienne. Schmid przypomniał, że nowe wersje systemu będą pojawiały się na rynku co pół roku więc „lodowego” Androida możemy się spodziewać wtedy, gdy lodów już się nie je czyli na jesień.