Google Music już dostępne!
Przez Admin Dnia 12 maja, 2011 O 09:00 AM | Kategorie INTERNET, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Firma z Mountain View udostępniła swoją nową usługę Google Music za pomocą której, będziemy synchronizować naszą muzykę z urządzeniem z systemem Google oraz kupować muzykę przez Internet ale czy na pewno?

Google Music ma być konkurencją dla Apple jak i Amazon lecz firmy te jak na razie powinny spać spokojnie ponieważ, Google niczym nas nie zaskoczyło. Usługa w wersji beta jest dostępna póki co tylko dla Amerykanów czego możemy się dowiedzieć odwiedzają stronę music.google.com. Jak pamiętamy lub też nie, Google Music działa w chmurze oraz oprócz możliwości synchronizowania muzyki z urządzeniami z systemami od Google, miał też posiadać sklep, gdzie było by można kupić muzykę. I tu się zdziwicie, w aktualnej wersji usługi nie ma dostępu do sklepu muzycznego. Spowodowane jest to tym, że Google nadal nie dogadało się z wytwórniami które, to miały by udostępnić e-muzykę do sprzedaży. Google do dyspozycji oddaje nam też aplikację Music Manager, która posłuży nam do synchronizacji a także, do dodawania naszej ulubionej muzyki do schowka. W sumie, w schowku możemy przechować do 20 tyś. utworów. Aplikacja dostępna zarówno dla posiadaczy Windowsa jak i komputerów od Apple.

 

Google Music przede wszystkim zaciekawi posiadaczy smartfonów, tabletów i komputerów z systemami od Google. Gigant próbował zrobić coś w stylu iTunes lecz trochę mu to nie wyszło. Usługa nie posiada nic, co wyróżnia ją od innych a póki co nie posiada nawet sklepu. Bądźmy dobrej myśli, poczekajmy na wersję finalną oraz na udostępnienie jej innym krajom, może jeszcze coś z tego będzie.

 

Źródło: Komputerswiat.pl