Google Nexus Q wyprzedany
Przez Admin Dnia 27 Lip, 2012 O 11:43 AM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Najnowsze urządzenie wyprodukowane przez Google, to odtwarzacz społecznościowy Nexus Q. Od daty jego premiery minęło kilka dni, a już zniknął ze sklepów.

Internetowe firmy zajmujące się dystrybucją tego typu gadżetów twierdzą dziś, że są w stanie zrealizować zamówienie w przeciągu 3-5 dni, jednak tak naprawdę nie wiadomo dokładnie ile się tych urządzeń sprzedało i ile wyprodukowano. 

Czym jest odtwarzacz społecznościowy? To niewielkie urządzenie, za pomocą którego można odgrywać pliki multimedialne zamieszczone na portalach należących do Google, takich jak Google Play czy YouTube. Nexus Q wyróżnia się nietypowym kształtem, jest bowiem okrągły. Sterować można nim za pomocą dowolnego tabletu lub smartfona, który działa na systemie Android. Wystarczy uruchomić odpowiednią aplikację i zsynchronizować ją z urządzeniem.

Jeszcze przez premierą zwracano uwagę na fakt, że Nexus Q jest w całości wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych. Nie jest to typowa strategia marketingowa, dlatego specjaliści zastanawiają się teraz, czy tak szybkie zniknięcie odtwarzaczy z półek sklepów internetowych również nie jest elementem kampanii reklamowej. Nie od dziś wiadomo bowiem, że to, co się wyprzedaje, staje się nagle obiektem pożądania wielu klientów, którzy wcześniej nie byli zdecydowani.

Rafał Chojnacki

Źródło: Androidauthority.com