Google przejmuje Motorolę
Przez Wilk Dnia 16 Sie, 2011 O 11:57 AM | Kategorie INTERNET, MOBILNE, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Internetowy gigant – Google, twórca popularnej wyszukiwarki, skrzynki pocztowej oraz systemu Android podało informacje o przejęciu firmy Motorola Mobility za niebotyczną sumę 12,5 miliarda dolarów. Google zapłaci 40 dolarów za każdą akcję Motoroli. Dyrektor generalny Google’a, Larry Page skomentował transakcję tak:

Całkowite zaangażowanie Motoroli w system Android zaowocowało idealnym dopasowaniem naszych firm. Razem możemy dostarczyć ludziom niesamowitych doświadczeń z użytkowania naszych produktów, które zmienią ekosystem Androida w bardziej przyjazny dla konsumentów, partnerów oraz deweloperów. Czekamy na wstąpienie Motoroli do naszej Googlowej rodziny.

 

Cała inwestycja miała na celu wzmocnienie systemu Android i stworzenie konkurencji na rynku smartfonów. Cały proces zakończy się na początku roku 2012. Po wykupieniu Motorola nadal pozostanie oddzielną firmą, lecz należącą do Google. Czy to Motorola będzie produkować nowe Nexusy? Nie będzie. Jak twierdzi Andy Rubin, człowiek odpowiedzialny za Androida, dobór firm odpowiedzialnych za jego produkcję będzie taki jak teraz, a Motorola będzie miała takie same szanse jak reszta.

 

Źródło: Android.com.pl, purepc.pl