Google wprowadza zmiany w swoich usługach
Przez Jarek Jackowski Dnia 30 Wrz, 2012 O 08:47 PM | Kategorie INTERNET, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Google już za niedługo zamknie perę swoich usług, inne ulegną lekkim zmianą. Nie są to zbyt duże zmiany, niemniej jednak jeśli z wymienionych poniżej usług korzystamy lepiej przygotować się na zmianę. Usług, które zostaną zmienione nie ma wiele.

Co chyba najważniejsze dla przeciętnego użytkownika Internetu – zmianie ulegnie ilość miejsca w Google Drive i Picassa. Za darmo będziemy mieli dostęp do 5 GB a jeśli dokupimy sobie 100 GB będziemy mieć, nie jak dotąd 105 GB lecz 100 GB. Google przestanie wspierać AdSense dla kanałów RSS, usługa ta ostatecznie przestanie działać 3 grudnia. W przyszłości nie będziemy mogli dodać tła na stronę Google.com. Nie zobaczymy również gadżetów dla arkusza kalkulacyjnego Google.

To nie pierwsze cięcia Google. Firma, która oferuje tak wiele zróżnicowanych usług musi przyzwyczaić się do tego, że niektóre okażą się niewypałami. Ostatnia zamknięta usługa koncernu to Google Wideo. Usługa ta została wyparta przez YouTube. I trudno się temu dziwić. Zastanawiające jest to, co pójdzie pod nóż następnym razem…