Gry z Xbox 360 na Windows 8?
Przez Admin Dnia 13 Lip, 2011 O 10:45 AM | Kategorie NOWOŚCI, SOFTWARE | Z 5 komentarzy

Czy możliwe jest by gry dedykowane dla konsoli Xbox 360 odpalić na komputerze stacjonarnym? Być może będzie to możliwe dzięki Windows 8.

Według plotki, która od kilku dni krąży po Internecie, nowy system Microsoft’u będzie w pewnym stopniu wspierał konsolę Xbox 360 dzięki czemu, możliwe będzie uruchomienie konsolowych wersji gier na naszym komputerze z Windows 8! Prawdopodobie będziemy mogli nie tylko uruchamiać gry z płyt ale także, nowa funkcja ma umożliwić dostęp do usługi Xbox Live gdzie będziemy mogli zakupić gry. Funkcja wydaje się bardzo ciekawa z punktu widzenia zwykłego użytkownika gdyż, do odpalenia konsolowej gierki na PC wystarczy posiadać nośnik z grą oraz napęd DVD.

Ekipa z Redmond nie zamierza poprzestać tylko na możliwości uruchomienia gier. Chce by wszelkie dodatki do konsoli Xbox 360 były zgodne z ich systemem operacyjnym Windows 8. Mówiąc o dodatkach, mamy na myśli szczególnie kontroler ruchu Kinect który, dzięki swojej kompatybilności z Windows 8 może zainteresować kolejną grupę  jaką są Pecetowcy.

Musimy jednak pamiętać, że to tylko spekulację chodź wydają się one możliwe do zrealizowania. Taki krok ze strony Microsoftu może ucieszyć dużą część graczy którzy nie mieli przyjkemności zagrać np. w Gears of War 2 czy Mortal Kombat.

Źródło: Xtreme Systems