HD 9000 i premiera po wakacjach?
Przez Vister81 Dnia 1 Lip, 2013 O 01:06 PM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

„Czerwony Gigant”, czyli AMD, już od dawna pracuje nad kolejną serią układów graficznych. Sieć obiegły informacje, iż „Volcanic Islands”, bo taką kodową nazwę nosi nadchodząca seria HD 9000, ma zadebiutować już po wakacjach. 

AMD-Radeon-HD-9000-Series

Wiele osób zdziwi tak szybka premiera kolejnej serii kart graficznych. Trzeba jednak pamiętać, że karty z serii HD 8000 będą tylko odświeżonymi konstrukcjami kart serii HD 7000, przeznaczonymi na rynek OEM. 
W „Volcanic Islands”  montowane będą trzy procesory graficzne, Mullins, Hawaii i Vesuvius. Natomiast pierwszą konstrukcją, która ma dostać się na rynek, ma być HD9970 (Hawaii X), której to wydajność ma plasować się między GTX 780 a GTX Titan. 
Ciekawostką jest fakt, iż AMD ma w planach odświeżyć kartę… Radeon 9950. Premiera „nowego” Radeona 9950, już z dopiskiem „HD”, ma odbyć się w dziewiątą rocznicę premiery jej pierwowzoru. 

Co do samej premiery układów „Volcanic Islands” – ma ona odbyć się w październiku 2013 roku, a więc w miesiącu, w którym premierę ma Battlefield 4. Ma on być zoptymalizowany właśnie pod karty AMD, więc ta data premiery wydaje się być bardzo prawdopodobna…

 

Źródło : Videocardz, HWiNFO